x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Skoda Octavia II - typowe usterki

13.12.2012, 22:59 przez Paweł

Samochody marki Skoda cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Dotyczy to i aut nowych i tych z drugiej ręki. 

Powody to dobry stosunek jakości do ceny oraz mariaż z koncernem Volkswagena. Nie inaczej jest ze Skodą Octavią II, która ma spore powodzenie na rynku aut używanych. Auto to doskonale nadaje się bowiem do pełnienia roli wygodnego samochodu rodzinnego.

Skoda Octavia II trafiła do salonów w 2004 roku i jest produkowana do dzisiaj. Producent niewiele zmienił w wyglądzie zewnętrznym samochodu w stosunku do poprzedniej wersji. Samochód nadal jest bardzo klasyczny i trzeba powiedzieć, mało nowoczesny (pod względem wyglądu). Można przypuszczać, że taka niezbyt nowoczesna sylwetka auta jest celowa. W innym przypadku samochód stanowiłby zbyt wielką konkurencję dla innych modeli produkcji Volkswagena, na przykład dla Passata. W tym samym celu zubaża się fabryczne wyposażenie Octavii II.

Konstrukcja auta, jak to zwykle bywa w dobie globalizacji, oparta jest o płytę podłogową A5 PQ35, z której korzysta między innymi Golf V. W 2008 roku auto przeszło facelifting, w ramach którego dokonano zmiany kształtu kloszy reflektorów, powiększono lusterka, pogrubiono ramkę grilla i wprowadzono dwie nowe wersje silników, zatem zmiany były tylko kosmetyczne.

Auto produkowane jest w dwóch popularnych wersjach nadwozia – jako pięciodrzwiowy liftback i jako pięciodrzwiowe kombi. Najpopularniejsza wersja silnikowa, z jaką można spotkać się na rynku aut używanych, wyposażona jest w silnik 1.4 o mocy 75KM i pięciobiegową, manualną skrzynię biegów. Co jeszcze producent montował pod maską auta? Wśród silników benzynowych znaleźć można jeszcze następujące jednostki: 1.4 (80KM i turbodoładowane TSI 122KM), 1.6 (MPI  102KM, FSI 115KM), 1.8 TSI (160KM), 2.0 (FSI 150KM i turbodoładowany TFSI 200KM). Wśród silników diesla znaleźć można legendarny 1.9 TDI (105KM) oraz dwulitrowe jednostki TDI (136, 140 i 170KM). Tym razem zwiększyła się oferta skrzyń biegów. W samochodzie montowano pięcio i sześciobiegowe skrzynie manualne, sześciostopniowe skrzynie automatyczne Tiptronic oraz sześciu i siedmiostopniowe dwusprzęgłowe skrzynie DSG.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Nowa SKODA Octavia – klasa sama w sobie
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Opel Astra III - typowe usterki
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.