Corey Conners do 6 lat

Drugi dzień mistrzostw PGA 2023 odbywa się w Oak Hill.

Zobacz, jak golfiści walczą o weekend.

Pełna tabela liderów: Aktualizacje na żywo wyników, harmonogramów i par PGA Championship

Po raz pierwszy w turnieju gracz osiągnął 6-under, podczas gdy Conners wykonał birdie na drugim, swoim 11. dołku, aby osiągnąć ten wynik. To stawia go przed Scottym Schefflerem i Keeganem Bradleyem o dwa uderzenia, chociaż Bradley właśnie wjechał w Allen’s Creek na numer 7 i uderzył trzeciego putta po upadku do zielonego bunkra. Będziesz miał szczęście, jeśli unikniesz podwójnego straszaka.

Scheffler zanotował swój pierwszy bogey w turnieju w siódmym miejscu, kończąc passę 24 dołków bez bogey z rzędu. Ten punkt kosztował go prowadzenie, gdy spadł do 4 poniżej, jedno uderzenie za Kanadyjczykiem Coreyem Connersem. W czwartek Scheffler rozegrał pierwszą rundę bez bogey w swojej karierze w głównych mistrzostwach.

Conners rozpoczął tournée na tylnej dziewiątce i ma birdie na 13 i 15, ale trafił na tee 18. w jednym z brzydkich bunkrów po prawej stronie, więc bogey zdecydowanie tam gra.

Lider pierwszej rundy, Bryson Dechambeau, zaliczył bogey na trzecim miejscu, więc ma teraz 3 poniżej, dwa uderzenia za Connersem i remisuje z Victorem Hovlandem, który ma 1 poniżej po swoich pierwszych sześciu dołkach.

A teraz bądźmy szczerzy: jak wyglądałby główny turniej w Oak Hill bez problemu z pogodą? Odpowiedź brzmi: nie wystąpi w Oak Hill.

Zaczął padać deszcz, gdy lider Tour 1 Bryson Dechambeau wspiął się do pierwszego tee boxu, aby rozpocząć Tour. To plus czwartkowe opóźnienie mrozu idealnie pasuje do turniejów wschodniego pola, które prawie zawsze mają problemy z pogodą.

Dobrą wiadomością jest to, że wygląda jak mały ul i prawdopodobnie nie powinien być w pobliżu przez długi czas. Nie jest to jednak prognoza na sobotę, kiedy jest duża szansa, że ​​przez większą część dnia będzie mokro.

Światowy numer 2 najpierw wykonał perfekcyjną jazdę, a potem zawiesił jego podejście o stopę dalej, by wykonać tap birdie, co zrównało go z Brysonem Dechambeau na 4-under.

Następnie na drugim dołku Scheffler oddał jeszcze dwa doskonałe strzały i rzucił birdie z wysokości 12 stóp, aby objąć prowadzenie przy 5 poniżej. DeChambeau startuje za 2:31.

Rory McIlroy wyciągnął prowadzenie na dołku otwierającym, a następnie nie trafił w green drugim puttem, ale był w stanie przejść w górę iw dół par. Tymczasem dzień Dustina Johnsona dobiegł końca po rozczarowującym wyniku 4 powyżej 74. W pewnym momencie wyprzedził prowadzenie, ale na szóstym miejscu popełnił cztery i podwójne bogey.

Jak dotąd dzisiejsza runda została przekonwertowana przez Patricka Cantlaya, 3-U 67, który świetnie sprawdza się w warunkach pogodowych. Cantlay otworzył z 74, ale wykonał cztery birdie w swoich pierwszych dziewięciu i łącznie pięć birdie. Skończył straszydło na 9. miejscu, 18. dnia, uniemożliwiając mu dopasowanie najlepszego w karierze DeChambeau 66.

Jednym z aspektów wyjątkowości PGA Championship jest to, że 20 jego członków, Club Professionals of the PGA of America, jest uprawnionych do gry w wydarzeniu. Z tej dwudziestki największe wrażenie zrobił Michael Block, który otworzył siódemki jeden po drugim i zagra w ten weekend.

READ  Brat byłej gwiazdy NFL, Aqib, zażądał zastrzelenia młodzieżowego trenera piłki nożnej

Block zakwalifikował się pięć razy, ale zakwalifikował się po raz pierwszy. Jego poprzedni najlepszy wynik w mistrzostwach PGA to 72 w 2016 roku w Baltusrol.

Grał jako mistrz pro w Arroyo Trabuco Golf Club w Mission Viejo w Kalifornii podczas US Open 2007 w Oakmont i Open 2018 w Shinnecock Hills. Grał także w 20 turniejach PGA Tour i dokonał czterech cięć, ostatnio na Mistrzostwach Barbasol 2015.

Jak dziwny jest występ Blocka? W ciągu ostatnich 20 lat tylko czterech profesjonalnych graczy znalazło się w pierwszej czterdziestce po 36 dołkach. Ostatnim zawodowcem, który zajął miejsce w pierwszej 40 w całym turnieju, był Steve Schneiter w 2005 Baltusrol (T-40).

Jeśli jest jedna rzecz, którą można do tej pory zauważyć, to fakt, że wiatry w piątek stwarzają więcej problemów niż lekka bryza w czwartek.

Grupy poranne przeważnie przepracowują drugie dziewiątki, ao 12:45 Nikt nie dołączył do lidera Tour 1, Brysona DeChambeau, który miał 4 lata poniżej. Kilka z nich było związanych, ale od tego czasu wypadło.

Justin Rose przegapił to wszystko z tee i to niezwykłe, że go nie zabił, ponieważ wciąż ma tylko trzy lata, grając na 13. dołku. Dustin Johnson zaczął dzień o trzeciej, ale wrócił nawet dzięki trzem bogeyom i podwójnemu bogeyowi w szóstym, który gra bardzo ostro.

Nikt nie gra obecnie w turnieju poniżej par, z wyjątkiem Rose i Taylora Pendretha, którzy właśnie zakończyli swoje rundy z wynikiem 1 poniżej 139.

Anglik, który wygrał jedno ważne mistrzostwo w US Open 2013, zaczął w piątek od 1 poniżej, ale zaczynając od dziewiątki z tyłu, rzucił birdie na numery 10, 12 i 16 i dołączył do pary z Brysonem Dechambeau.

Adam Scott, który miał rozczarowujący finisz pod koniec czwartku, kiedy wbił do dołka dwa par-18, aby wyrównać par na pierwszym miejscu, nadal jest w miksie z 2-mniej, grając na par przez 10 dołków.

Jedna z interesujących historii w tabeli liderów, zawodowy klub Michael Block, zdobył mistrzostwo z wynikiem 3 poniżej na swoim 7. dołku, ale po prostu oszołomił 4. poniżej i 5 poniżej przyłożenia w pośpiechu.

Podczas pierwszej rundy średni wynik wyniósł 73,67, a 16 z 18 dołków miało średni wynik 73,67. Jedynymi dwoma poniżej były czwarte dołki par 5 i 14 dołki par 4.

Dużym problemem dla graczy była dokładność jazdy. Przy nieco suchej trasie więcej spływu było na nierównych drogach, które znajdowały się blisko krawędzi toru wodnego. W rezultacie trafiono tylko 41,8% torów wodnych, co jest dalekie od średniej PGA Tour wynoszącej około 59%.

Tylko 16 graczy uderzyło poniżej 70 na East Court, podczas gdy 10 graczy osiągnęło wartość par, a 130 było powyżej par. Najtrudniejszym dołkiem i tym, którego większość ludzi się spodziewała, był szósty par 4 na 503 jardach. Te 404 nietoperze zagrały na równym poziomie i dały tylko 14 birdie na 80 par, 49 bogeyów, 11 double-bogeyów i 2 triple-bogeyów.

READ  Phillies vs Braves: Rhys Hoskins, Aaron Nola prowadzi Phillies do zwycięstwa w NLDS 3

Nowicjusz PGA Tour, Eric Cole, utrzymał prowadzenie z dnia na dzień po rozegraniu 14 dołków z wynikiem 5 poniżej par podczas rundy otwarcia w późnej pogodzie w Oak Hill. Kiedy jednak wrócił na kurs w piątek wcześnie, Cole znalazł wodę na szóstym dołku i skończył z podwójnym bogey, tracąc go za liderem klubu Brysonem DeChambeau.

Cole zakończył trzy sezony z rzędu, aby zakończyć swój bieg na poziomie 3 poniżej 67.

Gdy inni golfiści – w tym Phil Mickelson, Rickie Fowler i Patrick Cantlay – pozostali na polu, gdy ciemność przestała grać w czwartek, pierwsza runda jest już zapisana.

USA dziś

W przeciwieństwie do czwartku, kiedy mróz opóźnił rozpoczęcie turnieju o blisko dwie godziny, zawodnicy rozpoczęli swoją rundę zgodnie z przewidywaniami. Sam Ryder jako pierwszy pojawił się na boisku o 7 rano, dołączając do facetów, którzy zaczęli głębiej w torze, aby zakończyć biegi po tym, jak gra została przerwana w ciemności w czwartek.

  • 1. Eric Cole -5 (do 14 lat)
  • 2. Bresson Dechambeau -4
  • T3. Dustina Johnsona -3
  • T3. Corey Connors -3
  • T3. Scotty’ego Schefflera -3
  • T6. Adama Scotta -2
  • T6. Keegana Bradleya -2
  • T6. Victor Hovland -2
  • T6. Ryana Foxa -2

1 koszulka

7:00 – Sam Ryder, Gabe Reynolds, Brandon Wu7:11 – Sadom Kaewkanjana, Ben Kern, Thorbjorn Olesen7:22 – Webb Simpson, YE Yang, Danny Willett7:33 – Sepp Straka, Harris English, Robert Macintyre7: 44:00 – Thomas Peters, Keith Mitchell, Pablo Larrazabal 07:55 – Lucas Herbert, Brian Harman, Callum Shenquin 08:06 – Tom Kim, Sam Burns, Abraham Unser 08:17 – Sungjae Im, Chris Kirk, Seamus Power 8:28 – Si Woo Kim, Stefan Jaeger, Anirban Lahiri 8:39 – Victor Perez, Aaron Weiss, Jordan Smith 8:50 – Chris Sanger, JJ Spaun, David Michelozzi 9:01 – Thomas Dietry, JJ Killeen , Matt Wallace 9:12 – Nick Hardy, Greg Koch, Eric Cole 12:30 – Trey Moulinex, Josh Speight, Kazuki Higa 12:41 – Adam Schenck, Colin Inglis, Theriston Lawrence 12:52 – Min Woo Lee Andrew Putnam, Emiliano Grillo 13:03 – Harold Varner III, Scott Stallings, Nikolai Hoggard 13:14 – Steve Holmes, Adrian Otaegwe, Davis Riley 13:25 – Scotty Scheffler, Brooks Koepka, Gary Woodland 1:1:36 po południu – Rory McIlroy, Justin Thomas, Colin Morikawa 13:47 – Shane Lowry, Jordan Spieth, Victor Hovland 13:58 – Matthew Fitzpatrick, Cameron Smith, John Rahm 14:9 – Luke Donald, Adrian Mironek, Yannick Paul 2 20:00 – Kenny Bigman, Davis Thompson, Maverick McNeely 14:31 – Keegan Bradley, Jason Day, Bryson DeChambeau 14:42 – Jesse Drummer, Matt Nesmith, Rikuya Hoshino

Koszulka X

7:05 – Matt Cahill, Taylor Montgomery, Cam Davis 7:16 – Michael Block, Hayden Buckley, Taylor Pendreth 7:27 – Alex Beach, Brendon Todd, Sihwan Kim 7:38 – Patrick Reid, Rasmus Hoggard, Nick Taylor 7:49 – Christian Bezuidenhout, John Sommers, Chee Revy 8:00 – Tommy Fleetwood, Cameron Young, Hideki Matsuyama 8:11 – Adam Scott, Max Homma, Tony Finau 8:22 – Xander Scheufele, Terrell Hutton, Dustin Johnson 8:33 – Patrick Cantlay, Ricky Fowler, Phil Mickelson 8:44 – Alex Smalley, Russell Henley, Mito Pereira 8:55 – Adam Hadwin, Matt Kuchar, Tallor Gooch 9:06 – Justin Rose , Billy Hurschel, Francesco Molinari 9:17 – Russell Grove, Patrick Rodgers, Ben Taylor 12:25 – Sean Michelle, Braden Shattuck, Stephen Alkire 12:36 – Ben Griffin, Chris French, Joel Dahmen 12:47 – White Worthington 2, Nico Echavarria, Windham Clark 12:58 – Tom Hogg, Ryan Fox, KH Lee 13:09 – Paul Casey, Adam Svensson, Beau Hossler 13:20 – Zach Johnson, Kurt Kitayama, Sahith Theegala 13:31 – Corey Conners, Ockie Strydom, Joaquin Niemann 13:42 – Kevin Kisner, Jimmy Walker, Padraig Harrington13:53 – Alex Noreen, JT Poston, Mackenzie Hughes14:04 – Lee Hodges, Callum Tarin, David Lingmerth 14:15 – Taylor Moore, Denny McCarthy , Brendan Steele 14:26 – Jeremy Wells, Justin Suh, Adri Arnaus 14:37 – Anthony Cordes, Mark Hubbard, Dean Burmester

READ  Najnowsze wiadomości na temat Kevina Duranta, Kyrie Irving

Co wiesz o: Parking i dojazd | Dostępny towar | Pogoda | Jak oglądać | Gdzie mieszkają gracze | Inne rzeczy do zrobienia w Rochester | Gdzie jeść i pić | Piątkowy podgląd

Zobacz słynny wschodni kurs Oak Hill Country Club

Oak Hill Country Club z góry: Most dziura po dziurze dla mistrzostw PGA

Podsumowanie pierwszej rundy: Skinny Breson Dechambeau błyszczał na mistrzostwach PGA; Ciemność przerywa grę

Aktualizacje pierwszej rundy: Eric Cole prowadzi przed zatrzymaniem gry

więcej: Tom Kim zostaje pokryty błotem po nadepnięciu na strumień podczas mistrzostw PGA

więcej: Fani gry Garbage Plate Oak Hill są w centrum uwagi podczas transmisji ESPN z mistrzostw PGA

Przyjdź bez względu na wszystko: Mroźna pogoda w Rochester nie powstrzymuje fanów przed mistrzostwami PGA

Zapowiedzi Mistrzostw PGA 2023 w Oak Hill: linki do poprzednich relacji

Kto zdobędzie mistrzostwo PGA? Oto 10 graczy, którzy mają osiągnąć sukces w Oak Hill

więcej: Jak Oak Hill przywraca oryginalny styl na wschodnie pole mistrzostw PGA

więcej: Scotty Scheffler grał już wcześniej w Rochester. Wkrótce o tym zapomni

więcej: Ulubieniec fanów przybywa do Oak Hill z „Good Memories” i „Good Karma”

więcej: Justin Thomas szuka poziomu gry, który doprowadzi go do zwycięstwa w mistrzostwach PGA w 2022 roku

więcej: 11 najlepszych ujęć i momentów z Oak Hill Country Club w najważniejszych ligach

więcej: Jak Oak Hill Country Club stał się główną ikoną turniejów

więcej: RPO pojawi się w tease CBS w niedzielnej relacji z mistrzostw PGA w Oak Hill

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *