Dziennikarz futbolu amerykańskiego Grant Wahl zmarł w Katarze w wieku 48 lat

Grant Wahl, jeden z najsłynniejszych pisarzy piłkarskich w Stanach Zjednoczonych, zmarł w sobotę rano podczas relacjonowania meczu Mistrzostw Świata pomiędzy Argentyną a Holandią w Katarze. Miał 48 lat.

Siedzące obok niego amerykańskie media podały, że Wahl opadł z powrotem na swoje miejsce w loży prasowej na kultowym stadionie Lusail podczas dogrywki, a reporterzy siedzący obok niego wezwali pomoc. Dziennikarze powiedzieli, że ratownicy zareagowali bardzo szybko, a później powiedziano im, że Wall zmarł.

„Otrzymał pilną pomoc medyczną na miejscu i był nadal transportowany karetką do szpitala Hamad General Hospital” – powiedział Komitet Organizacyjny Mistrzostw Świata w oświadczeniu, nie wspominając o przyczynie śmierci. „Jesteśmy w kontakcie z ambasadą USA i odpowiednimi władzami lokalnymi, aby upewnić się, że proces zwrotu ciała jest zgodny z życzeniami rodziny” – dodał.

Wahl po raz ósmy relacjonował mundial. W poniedziałek napisał na swojej stronie internetowej, że odwiedził klinikę medyczną w Katarze.

„Moje ciało w końcu się zepsuło. Trzy tygodnie za mało snu, za dużo stresu i za dużo pracy mogą ci to zrobić” – napisał Wahl. „To, co było przeziębieniem przez ostatnie 10 dni, zmieniło się w coś znacznie bardziej intensywnego w noc meczu USA-Holandia i poczułem, że moja górna część klatki piersiowej doświadcza nowego poziomu nacisku i dyskomfortu.

„Nie miałem Covida (testuję tutaj regularnie), ale poszedłem dziś do kliniki medycznej w głównym centrum medialnym i powiedzieli, że najprawdopodobniej mam zapalenie oskrzeli. Dali mi kurs antybiotyków i trochę ciężkiego kaszlu syropu i już po kilku godzinach czuję się trochę lepiej. Ale nadal: nie ma bueno.

na nim Podcast W czwartek Wahl powiedział, że ma zapalenie oskrzeli i ponownie odwiedził klinikę.

Powiedział: „Po prostu odwołuję wszystko, co ćwiczyłem w czwartek, zdrzemnij się i mam się trochę lepiej, niż można było prawdopodobnie powiedzieć po moim głosie, że nie jestem tutaj w 100 procentach tego dnia”. „Mam nadzieję, że nie kaszlę podczas tego podcastu. Dużo kaszlę. Każdy kaszel w ten sposób nie jest w żaden sposób ograniczony do mnie, jak wielu dziennikarzy, którzy mają szalony kaszel. Czasami brzmi to jak grzechotanie.

READ  Morgan i Rapinoe zostali wybrani do składu Pucharu Świata Kobiet w USA

„Jedyną rzeczą, która mnie naprawdę zaskakuje, jest to, że nie ma tu wielu COVID. Myślałem, że może być z tym prawdziwy problem. Tak naprawdę nie obserwujemy przypadków COVID. Widzimy wiele ogólnych chorób , kaszel i przeziębienie, i nie mogę się doczekać, kiedy będę leżał na boku. Drugi mam. Ale będę gotowy do wyjścia. Przyjadę w piątek.

Podczas mistrzostw świata Wahl zwrócił na siebie międzynarodową uwagę po tym, jak powiedział, że na krótko zabroniono mu udziału w meczu USA-Walia 21 listopada za noszenie tęczowej koszulki wspierającej osoby, które identyfikują się jako LGBTQIA+, których prawa są w Katarze karane, konserwatywny kraj muzułmański.

Wahl napisał, że był przetrzymywany przez 25 minut na stadionie Ahmed Bin Ali w Al-Rayyan, a następnie zwolniony przez dowódcę ochrony. Wahl powiedział, że FIFA go przeprosiła.

Absolwent Uniwersytetu Princeton w 1996 roku, Wall pracował dla Sports Illustrated od 1996 do 2021 roku, znanego przede wszystkim z relacji z futbolu uniwersyteckiego i koszykówki. Następnie uruchomił własną stronę internetową. Wahl pracował także dla Fox Sports od 2012 do 2019 roku.

Pozostawił żonę, dr Celine Gunder, adiunkta medycyny klinicznej w New York University School of Medicine, lekarza prowadzącego w Bellevue Hospital Center i współpracownika wiadomości medycznych dla CBS News.

Idź pod napisał na Twitterze w piątek wieczorem Była w „całkowitym szoku” i podziękowała wszystkim za wsparcie dla męża.

w tweecieTyler Adams, kapitan męskiej reprezentacji USA, wyraził „najgłębsze współczucie” Gunderowi i „wszystkim, którzy opłakują stratę Granta Wahla”. Futbol amerykański też Wydano oświadczenie w piątek wieczorem, mówiąc, że byli „zasmuceni”, gdy dowiedzieli się o śmierci Wahla.

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price napisał na Twitterze, że Stany Zjednoczone „współpracują z wyższymi urzędnikami Kataru, aby upewnić się, że życzenia jego rodziny zostaną spełnione tak szybko, jak to możliwe”.

READ  Mitchell Trubesky zebrał wszystkich przedstawicieli pierwszej drużyny w obozie

Sports Illustrated wydało oświadczenie za pośrednictwem współredaktorów Ryana Hunta i Stephena Cannelli, mówiąc, że byli „zszokowani i zbulwersowani wiadomością o śmierci Granta”.

„Byliśmy dumni mogąc nazywać go kolegą i przyjacielem przez dwie dekady – żaden pisarz w historii SI nie był bardziej pasjonatem sportu, który kochał i historii, które chciał opowiedzieć” – czytamy w oświadczeniu. „Nasze myśli są z Celinem i jego rodziną, a także ze wszystkimi, którzy kochali jego pracę. On zawsze będzie częścią rodziny SI”.

Wśród prac Wahla dla Sports Illustrated znalazła się słynna okładka „The Chosen One” LeBrona Jamesa z 2002 roku, kiedy James był młodszy w St. Vincent-St. Mary High w Akron, Ohio.

„Zawsze dobrze było go mieć w pobliżu. Spędzał dużo czasu w moim rodzinnym mieście Akron” — powiedział James w Filadelfii po przegranej Los Angeles Lakers po dogrywce z 76ers. „Za każdym razem, gdy pojawia się jego nazwisko, zawsze będę myślał o tym, kiedy jako nastolatek byłem właścicielem Granta w naszym budynku przy St. Fise Street. To tragiczna strata. Szkoda stracić tak wspaniałą osobę. życzcie mu wszystkiego najlepszego z jego rodziny, niech odpoczywa w niebie”.

Od czasu do czasu głosujący w dorocznych nagrodach FIFA, Wahl znalazł się wśród 82 dziennikarzy uhonorowanych przez FIFA i Międzynarodową Federację Prasy Sportowej (AIPS) za udział w ośmiu lub więcej mistrzostwach świata.

„Zaledwie kilka dni temu Grant został doceniony przez FIFA i AIPS za wkład w reportaż z ośmiu kolejnych Mistrzostw Świata FIFA, a jego kariera obejmowała również udział w wielu Mistrzostwach Świata FIFA Kobiet, a także w wielu innych międzynarodowych imprezach sportowych, – powiedział prezes FIFA Gianni Infantino. „Jego miłość do futbolu była ogromna, a jego relacji będzie brakować wszystkim, którzy śledzą światowe mecze”.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *