Francuski rząd zakazuje używania angielskich słów związanych z grami, takich jak „e-sport”

Zabójca doktryny

obrazek: Ubisoft

od wieków Akademia Francuska Zasadniczo nadzorował cały język francuski, będąc odpowiedzialnym za wszystko, od gramatyki przez publikowanie francuskich słowników po służenie jako „urzędowy autorytet w zakresie języka”. Ważną częścią tej roli w ostatnich dziesięcioleciach była: Aby odeprzeć powolną inwazję slangu i żargonu ze świata anglojęzycznegona które Francuzi są coraz bardziej narażeni poprzez filmy, muzykę, telewizję, a teraz gry wideo.

takie jak Stróż Raporty, który w tym tygodniu został rozszerzony o „zakaz” używania niektórych słów obok gier, które są popularne nie tylko w krajach anglojęzycznych, ale na całym świecie. The akademicki Nie można zabronić używania słów w mowie potocznej, a nawet w mediach i nie leży to w ich kompetencjach lub intencjach, ale zakaz on jest Teraz „wiążące z pracownikami rządowymi”, co oznacza, że ​​rozmawiając na dany temat lub przygotowując dokumenty, francuscy urzędnicy muszą znaleźć różne sposoby wypowiadania słów, takich jak „e-sport”.

W tym przypadku teraz „jeu video de Competition” jest mniej atrakcyjne. Gry w chmurze stają się „jeu video en nuage”, gry profesjonalne to „joueur professionnel”, a urządzenie do przesyłania strumieniowego powinno być określane jako „joueur-animateur en direct”.

Jeśli po raz pierwszy słyszysz o Académie – której początki sięgają 1635 – nie czyń tego jedyną rzeczą, jaką o nich wiesz. Są jak trochę dzikie Watykan jest dla maniaków gramatyki, z jego czterdziestoma członkami, znanymi jako „Nieśmiertelni”, i wyznaczonymi na całe życie. Nowi członkowie mogą czasami zrezygnować z tymczasowego stanowiska, jeśli nie lubią osoby, która wcześniej zajmowała miejsce, ponieważ muszą „pochwalić swojego poprzednika podczas ceremonii instalacji”. Noszą nawet swój własny mundur – z mieczami! –Co widać poniżej na zdjęciu zrobionym w 2021 roku:

Obraz artykułu zatytułowanego French Institution zakazuje angielskich słów Like & # 39;  e-sport & # 39;  i & # 39;  działa & # 39;

obrazek: Stephen de Sakuten (Obrazy Getty)

READ  Kampania na Kickstarterze uruchomiona w grze symulacyjnej życia w otwartym świecie The Witch of Fern Island

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *