Giełda rośnie wraz z postępem technologicznym przed tymi dużymi raportami o zarobkach

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Inwestorzy będą oczekiwać ogromnego tygodnia zysków, na czele z… Tesli (TSLA), Microsoftu (MSFT) I Boeinga (Licencjat).
XRajd giełdowy osłabł w połowie tygodnia, a główne indeksy spadły poniżej głównych średnich kroczących. Ale w piątek ponownie odbiły, szczególnie Nasdaq i akcje technologiczne. Nasdaq, pozostający w tyle w 2022 r., przewodził indeksom dużych spółek w 2023 r., gdy nazwy firm zajmujących się rozwojem technologicznym wróciły do ​​łask.

Niedawny spadek był okazją dla wielu akcji do odetchnięcia, kucia uchwytów lub innych nowych okazji do zakupów.

Inwestorzy powinni zwracać szczególną uwagę, ale powinni być ostrożni w stosunku do nowych transakcji. Rajd rynkowy obraca się wokół poziomów krytycznych. Sezon wyników może wstrząsnąć indeksami i poszczególnymi sektorami, a także poszczególnymi akcjami.

Setki firm zgłosi to w przyszłym tygodniu. Oto 10 raportów o zarobkach, które warto uważnie obejrzeć: Tesla, Microsoft, Boeing i… obsługa, natychmiast (już teraz), szewron (CVX), wiza (Piąty) I Karta kredytowa MasterCard (magisterskie), a także gigantów chipowych i sprzętowych ASML (ASML), Badania L (LRCX) I KLA Corp. (KLAC).

Raporty te zapewnią wgląd w ich branże i mogą mieć znaczący wpływ na rynek jako całość. Akcje Tesli i Microsoftu wciąż mają wiele do zrobienia, podczas gdy Boeing jest rozciągnięty. Akcje mogą teraz znajdować się blisko silnego wczesnego wejścia. Akcje CVX, Visa i Mastercard to bliskie kupna. Podobnie LRCX i KLA, podczas gdy ASML jest nieco bardziej nieuchwytny.

Magazyn KLAC znajduje się pod adresem IBD Big Cap 20. Akcje firmy Microsoft i ASML w akcji Wieloletni liderzy IBD.

Akcje Microsoft, Boeing, Chevron i Visa są składnikami Dow Jones.

Film osadzony w tym artykule zawiera przegląd ważnego tygodnia na rynku i analiz Etsy (ETSY) oraz LRCX Stock and ServiceNow.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy odnotował odwrócenie w środę i dalsze spadki w czwartek, ale zakończył się stosunkowo dobrze.

Dow Jones Industrial Average spadł w ubiegłym tygodniu o 2,7%. Handel giełdowy. S&P500 spadł o 0,7%. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 0,55%. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 1,1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła w piątek o 3 punkty bazowe do 3,48%. Zwrot wyniósł 3,37% w ciągu tygodnia, najniższy poziom od czterech miesięcy.

Wygasłe w lutym kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły w zeszłym tygodniu o 1,8% do 81,31 USD za baryłkę. Kontrakt marcowy, nowy prawie miesięczny kontrakt na ropę naftową, zakończył się ceną 81,64 USD.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła w zeszłym tygodniu o 1%. ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) wzrosła o 1,45%, przy czym akcje MSFT i ServiceNow to duże udziały. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 0,7%. Akcje ASML to duży holding, razem z LRCX, KLAC i TER.

READ  Członek Europejskiego Banku Centralnego naciska na szybkie działania w celu podniesienia stóp procentowych

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 1,4% w zeszłym tygodniu i ARK Genomics ETF)ARKG) stracił 1%. Akcje TSLA pozostają głównym holdingiem we wszystkich funduszach ETF Ark Invest. W rzeczywistości Cathie Wood’s Ark ponownie załadowała swoje akcje Tesli w ostatnich miesiącach.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadła o 0,5% po znacznym tygodniowym wzroście. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) spadła o prawie 3%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty(wzrost tylko o 0,35%, ale gwałtowny wzrost w 2023 r. SPDR S&P Homebuilders ETF)XHB) spadła o 2,4%.

Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) wzrósł o 0,7%, co stanowi szósty z rzędu tygodniowy wzrost. Kolba typu Chevron to podstawa. Fundusz wyboru finansowego SPDR (XLF) spadł o 2,1%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadł o 1,1%, szósty spadek w ciągu siedmiu tygodni.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Główne zarobki

Zarobki Tesli zostaną opublikowane w środę wieczorem. Inwestorzy spodziewają się wzrostu zysków o 34% i przychodów o 39%. Będzie to pierwszy kwartał, w którym wzrost przychodów przewyższy zyski, co jest wczesną oznaką presji na marże.

Nacisk zostanie prawdopodobnie położony na perspektywy, zwłaszcza w obliczu ogromnych obniżek cen na całym świecie, które rozpoczną się w 2023 r. Czy Tesla utrzyma cel wzrostu dostaw o 50%? Czy Elon Musk poda więcej szczegółów na temat Cybertrucka i potwierdzi zgłoszone odnowienie Modelu 3? Co powiesz na nową fabrykę pojazdów elektrycznych? Akcje Tesli wzrosły w zeszłym tygodniu o 9% do 133,42, powyżej 21-dniowej średniej kroczącej po spadku do 101,81 w ciągu dnia 6 stycznia. Ale nadal jest poniżej linii 50-dniowej, zwłaszcza linii 200-dniowej.

Zyski Microsoftu zostaną opublikowane we wtorek wieczorem. Analitycy spodziewają się, że zyski Microsoftu nieznacznie spadną, przy minimalnych zyskach. Wyniki Microsoftu będą kluczowe dla producentów oprogramowania, segmentu komputerów PC i konkurentów w zakresie przetwarzania w chmurze, takich jak Amazon.com (AMZN). W zeszłym tygodniu gigant technologiczny Dow Jones powiedział, że zwolni 10 000 miejsc pracy, czyli 4,5% pracowników. Akcje MSFT wzrosły w zeszłym tygodniu o 0,4%, uderzając w opór na 50-dniowej linii. Można powiedzieć, że Microsoft ma dolną bazę poniżej 200-dniowej linii. Ale wybicie wymagałoby oczyszczenia linii 200-dniowej i długiej linii trendu spadkowego.

Boeing poinformował o zyskach w środę rano, przy niewielkich spodziewanych zyskach po serii strat. Inwestorzy stawiają na odbicie zysków i przepływów pieniężnych w nadchodzących latach. Akcje Boeinga spadły w zeszłym tygodniu o 3,4 procent do 206,76. Po ogromnym ruchu akcje BA muszą zostać ponownie ustawione.

Zarobki ServiceNow są ustalane w środę wieczorem. Analitycy spodziewają się 38% wzrostu zysku na akcję, drugiego z rzędu kwartału wykładniczego wzrostu. Kierownictwo z optymizmem patrzyło na wydatki na IT w 2023 roku. Raport będzie kluczem do nazw oprogramowania biznesowego o wysokiej wartości. Akcje NOW wzrosły o 6,5% do 441,83 po wzroście o 13% w poprzednim tygodniu. Akcje zrzuciły w piątek swoją 200-dniową linię, osiągając czteromiesięczne maksimum i przerywając długi trend spadkowy. Zapewniło to bardzo wczesne wejście, ale nadchodzące zyski sprawiają, że jest to bardzo ryzykowne.

READ  Sukcesja prezesa Morgan Stanley podkreśla lukę w różnorodności na Wall Street

Publikacja wyników Chevrona zaplanowana jest na piątek rano. Analitycy spodziewają się wzrostu EPS w kolejnym dynamicznie rozwijającym się kwartale w porównaniu z rokiem poprzednim, ale niższym niż w II i III kwartale. Akcje CVX wzrosły o 1,8% do 180,81 w zeszłym tygodniu, przywracając linię 50-dniową. Chevron znajduje się na płaskiej bazie, ale ruch powyżej środowego szczytu na poziomie 182,38 zapewniłby wczesne wejście. Zyski Chevron będą miały znaczenie dla sektora naftowo-gazowego, zwłaszcza dla dużych koncernów naftowych, takich jak m.in Exxon Mobil (xom).

Zarobki Mastercard zostaną wypłacone w czwartek, a zarobki Visa – po zamknięciu. Mastercard EPS odnotował wzrost o prawie 10% przy wzroście Visa o 11%. Odkrycia i opinie gigantów kart kredytowych będą ważne dla innych firm płatniczych i zapewnią wgląd w trendy wydatków konsumenckich. Akcje Visa i Mastercard znajdują się w długoterminowej fazie konsolidacji, notując kluczowe poziomy oporu od początku 2022 roku.

Zarobki ASML zostaną opublikowane w środę, a po zamknięciu Lam Research i Teradyne. KLA donosi późno w czwartek. Oczekuje się, że zarobki ASML spadną o 11%, ale zarobki Lam Research wzrosną o 15%, a zarobki KLA wzrosną o 27%. Wytyczne będą miały kluczowe znaczenie w prawdopodobnie trudnym roku 2023. Razem te raporty o zarobkach, wraz z producentami chipów, takimi jak Intel (INTC), zapewni wgląd w rynek półprzewodników i rynki końcowe.

Akcje ASML rozciągają się od linii 200-dniowej. Akcje LRCX są notowane powyżej 50-dniowych i 200-dniowych linii w najniższej bazie. Akcje KLAC mają mały uchwyt na rocznym tygodniowym wykresie konsolidacji.

Analiza rajdu rynkowego

Rajd na giełdzie był spowodowany spadkiem koniunktury i nastąpił spadek. Główne indeksy mocno spadły w środę i kontynuowały spadki w czwartek. Zamknął jednak czwartkowe dołki i mocno odbił się w piątek.

Nasdaq odnotował tygodniowy wzrost, zdecydowanie odwracając w piątek 50-dniową średnią ruchomą. Piątkowa akcja była kolejnym dniem kontynuacji dla Nasdaq.

S&P 500 odzyskał linię 50-dniową i wkradł się z powrotem powyżej linii 200-dniowej. Russell 2000 znalazł wsparcie w ciągu 200 dni i wkrótce może spróbować przetestować szczyty z końca 2022 roku.

Dow Jones był największym przegranym tygodnia, spadając poniżej 50 punktów dziennie i kończąc tydzień poniżej tego poziomu.

Poza indeksem Dow, ostatni spadek wygląda jak na razie normalnie i zdrowo.

Pauza daje blue chipom możliwość uformowania uchwytów, podczas gdy kilka upada. Jeśli już, powstrzymywanie się trochę dłużej może być pomocne w tym względzie.

Ale główne indeksy mają kilka kluczowych poziomów oporu. S&P 500 musi zdecydowanie odzyskać linię 200-dniową, ponieważ szczyty z zeszłego tygodnia i grudniowy szczyt były kluczowymi kamieniami milowymi.

Sezon zysków może być katalizatorem dużych zysków lub strat rynkowych – lub obu.

W przyszłym tygodniu poznamy również pierwszy odczyt PKB za IV kw. wraz z miarą inflacji PCE za grudzień. To przygotuje grunt pod posiedzenie polityczne Fed 1 lutego.


Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?


Technologia wciąż się odradza

Rajd giełdowy po długiej przerwie wydaje się zmierzać w stronę wzrostu technologicznego. Indeks Nasdaq Composite osiągnął ostatnie minimum na rynku bessy 28 grudnia. Ale w 2023 roku Nasdaq wzrósł o 6,4%. Chip ETF SMH wzrósł o 12%, program IGV ETF o 5,5%, a spekulacyjny ARKK o 16,8%.

READ  W 1990 roku Tom Stoker kupił dożywotni bilet od United Airlines za 290 000 $. Od tego czasu przejechał 23 miliony mil i nazwał ten zakup „najlepszą inwestycją” swojego życia.

Co napędza odbicie wzrostu technologicznego?

Rentowności obligacji skarbowych spadają, co jest pozytywne dla spółek o wysokiej wartości wzrostu. Tymczasem istnieją nadzieje na łagodne spowolnienie gospodarcze, ponieważ Chiny i Europa poprawiają się, a podwyżki stóp wydają się zbliżać do szczytu. Rodzi to zakłady, że wiele złych wiadomości jest w cenie, jeśli akcje rosną

Russell 2000, kolejna ryzykowna gra, jest prawie na równi z Nasdaq, co oznacza wzrost o 6,1% w 2023 r.

Indeks S&P 500 na początku nowego roku wzrósł o 2,5%. Dow Jones wzrósł o 0,7%, co było tylko pozytywem dzięki silnym wzrostom w piątek.

Na tym stanowisku nie ma jeszcze wielu nazwisk zajmujących się rozwojem technologicznym. Akcje LRCX należą do wiodących start-upów z czipami o wysokiej kapitalizacji. Oprogramowanie jest rzadkie, chociaż akcje TERAZ stanowią argument. Jednak e-commerce wraca do łask MercadoLibre (mili) wyrwać się i Etsy (ETSY) Przygotowanie. Dobrze radzą sobie też chińskie firmy e-commerce i internetowe.

Raporty o dużych zyskach w ciągu najbliższych dwóch tygodni są technicznie ciężkie, więc inwestorzy zobaczą, czy odbicie wzrostu ma nogi.

Tymczasem wiele instytucji finansowych borykało się w zeszłym tygodniu z problemami, podczas gdy dostawcy usług zbrojeniowych, zapasy żywności i towary konsumpcyjne zorientowane na obronność załamały się.

Ale akcje metali i górnictwa wyglądają na mocne. Linie lotnicze odleciały, a inwestorzy również przenoszą się do hoteli. Handel detaliczny to mieszana torba. Podobnie jak medycyna: biotechnologia brzmi interesująco, ale ubezpieczenia zdrowotne są słabe.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Rajd rynkowy wykazał pewną odporność pod koniec zeszłego tygodnia, wraz z kilkoma akcjami wysokiej jakości. Nadal może wznowić bieżące wycofanie, zadając trwałe obrażenia. Sezon zysków może prowadzić do ogromnych ruchów na niektórych akcjach, a także ruchów ich konkurentów, dostawców i klientów.

Tak więc, chociaż rynek, a zwłaszcza NASDAQ, może sygnalizować „ryzyko”, inwestorzy powinni uważać na zwiększanie ekspozycji. Jedną z możliwych opcji są ETF-y rynkowe lub sektorowe, aby uniknąć indywidualnego ryzyka związanego z akcjami. Jeśli dodasz ekspozycję, przygotuj się na szybkie wyjście. Jeśli nie jesteś gotowy i przygotowany do szybkiego wyjścia, musisz być bardziej konserwatywny w otwieraniu pozycji.

Jednak najbliższe tygodnie mogą zapewnić wiele okazji do zakupów. Przygotuj więc swoje listy obserwowanych i kontynuuj uczestnictwo.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @ćwierkać Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

5 akcji w pobliżu punktów kupna z dużym potencjałem wzrostu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *