Inwestorzy czekają na dane o inflacji z USA

33 minuty temu

Europejskie giełdy otwierają się nieco wyżej

Europejskie giełdy były przeważnie wyższe na otwarciu w środę.

Ogólnoeuropejski indeks Stoxx 600 wzrósł o 0,3% we wczesnej fazie handlu, a akcje spółek technologicznych wzrosły o 1%, prowadząc do wzrostów, podczas gdy większość głównych sektorów i giełd papierów wartościowych rzuciła się na dodatnie poziomy. Akcje spółek z branży turystycznej i rekreacyjnej spadły o 0,6%.

godzinę temu

Bank of England: Brytyjskie banki są wystarczająco silne, aby wspierać gospodarstwa domowe i firmy

Andrew Bailey, prezes Banku Anglii, bierze udział w konferencji prasowej poświęconej raportowi dotyczącemu polityki pieniężnej Banku Anglii w Banku Anglii, Londyn, Wielka Brytania, 2 lutego 2023 r.

basen | agencji Reutera

Bank Anglii powiedział w środę, że brytyjskie banki są wystarczająco silne, aby wspierać gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa poprzez ograniczanie wyższych kosztów pożyczek i rosnących kosztów utrzymania.

W swoim raporcie o stabilności finansowej bank centralny zauważył, że brytyjskie gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa znajdują się w bezpieczniejszej sytuacji niż przed kryzysem finansowym, przy czym mniejsza część dochodów gospodarstw domowych jest wydawana na spłatę kredytów hipotecznych, a mniejsza część wydatków biznesowych przeznaczana jest na obsługę dług. .

„Wysokie oprocentowanie kredytów oznacza, że ​​niektóre gospodarstwa domowe i firmy mogą nie być w stanie spłacać swoich zobowiązań. Zwiększa to ryzyko niektórych strat dla banków” – podał bank.

„Jednak banki w Wielkiej Brytanii są odporne i wystarczająco silne, aby nadal wspierać gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa w okresie rosnących stóp procentowych. Zgodnie z naszymi zasadami mają duże rezerwy kapitałowe, aby pokryć straty”.

Chociaż banki nie odnotowały jeszcze wzrostu niezdolności pożyczkobiorców do spłaty kredytu, bank powiedział, że podwyżki stóp procentowych będą stopniowo napędzać gospodarkę. W związku z tym pełnego wpływu nie odczuły gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa.

– Elliotta Smitha

2 godziny temu

READ  Steruj żurawiami po wygraniu zysków. Dlaczego akcje DE spadły.

Oto rozmowy otwierające

Oczekuje się, że brytyjski FTSE 100 zyska około 16 punktów do 7299, niemiecki DAX ma wzrosnąć o około 53 punkty do 15843, a francuski CAC 40 ma zyskać około 34 punkty do 7254, zgodnie z danymi IG.

7 godzin temu

CNBC Pro: Akcje spadną, jeśli USA unikną recesji, mówi strateg Investec ds

Według stratega Investec, Rogera Lee, rynki akcji mogą ucierpieć, jeśli amerykańska gospodarka przetrwa recesję, która zdaniem wielu jest tuż za rogiem.

Wyjaśnił mi również, dlaczego rynki spadły i gdzie się ukryć, gdy zacznie się dekoniunktura.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

7 godzin temu

CNBC Pro: Goldman wybiera mnóstwo przecenionych światowych akcji — i daje dwóm więcej niż 100% więcej

Analitycy z Goldman Sachs wybrali kilka światowych akcji, które, jak twierdzi, są sprzedawane z dyskontem – i powiedzieli, że dwa z jego typów mogą wzrosnąć o ponad 100% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wszystkie akcje na tak zwanych „kupach wartościowych z wysokim potencjałem dywidendy” Goldmana pojawiają się na liście Goldmana.

„Badamy akcje z ratingiem Kupuj, które są wyceniane po atrakcyjnych wycenach w stosunku do ich własnej historii… oraz szerszy rynek (SXXP), na którym nasi analitycy dostrzegają ryzyko w górę dla Konsensusu 2023/24E EPS [earnings per share]— twierdzą analitycy bankowi.

Abonenci CNBC Pro mogą dowiedzieć się, które akcje znajdują się na liście tutaj.

– Lucy Handley

4 godziny temu

Nowa Zelandia utrzymuje stopę procentową na poziomie 5,5%, co jest pierwszym zatrzymaniem od października 2021 r

Bank Centralny Nowej Zelandii Utrzymałem referencyjną stopę procentową na poziomie 5,5%, co oznacza pierwsze zatrzymanie RBNZ od października 2021 r.

RBNZ powiedział, że obecny poziom stóp procentowych „ogranicza wydatki i presję inflacyjną zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami”.

READ  Bitcoin ma zanotować rekordową passę strat, gdy upadek „stablecoina” zmiażdży kryptowalutę

Jednak bank centralny powiedział, że stopy procentowe nadal muszą „pozostać na ograniczonym poziomie w dającej się przewidzieć przyszłości”, aby zapewnić powrót inflacji konsumenckiej do docelowego przedziału 1-3%.

– Lim Hwi Ji

6 godzin temu

Inflacja hurtowa w Japonii spadła szósty miesiąc z rzędu do 4,1 proc.

Indeks cen surowców japońskich przedsiębiorstw wzrósł Wolniejsze tempo o 4,1% rdr w czerwcuszósty miesiąc z rzędu, w którym wzrost zwolnił.

Znana również jako miara inflacji hurtowej, liczba ta jest o 4,1% niższa niż zrewidowany odczyt z maja wynoszący 5,2%, a także najwolniejsza stopa inflacji odnotowana od kwietnia 2021 r.

Indeks cen towarów korporacyjnych mierzy ceny, jakie firmy żądają od siebie nawzajem za swoje towary i usługi.

– Lim Hwi Ji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *