Jimmy Butler, Heat Stun Bucks organizuje starcie ze starymi rywalami Knicks

MILWAUKEE — Wciąż ściskając swojego niebieskiego Sharpie podczas wywiadu po meczu, trener Miami Heat, Erik Spoelstra, odłożył pytanie, kiedy został poproszony o opisanie oszałamiającej gry, która uratowała grę, ale odważnie zapytał tuż przed tym, jak Jimmy Butler dokonał niewiarygodnego.

„Pozwoliłem opowiedzieć historię, ponieważ miałem inną jej wersję” – powiedział Spoelstra. „I spojrzał mi martwo w oczy…”

A Butler wyraził się jasno.

„Nie możesz używać tych słów w telewizji” – powiedział strażnik ciepła Kyle Lowry. — Ale miał dwie skorupy. A oni f. Zadziałało.”

To była gra, którą ćwiczył Heat. Miami oszołomiło Houston w podobnym ruchu w ostatniej sekundzie w lutym. Ale w środę wieczorem w Forum Fiserv Spoelstra chciał coś powiedzieć.

„Zamierzałem zrobić inną wersję tego” – powiedział Spoelstra – „a on (Butler) powiedział:„ Nie, pozwól mi być tym facetem ”.

Dwie noce po wyrównaniu swojego rekordowego, 56-punktowego arcydzieła w Game 4, Butler wykonał zadanie, a Miami odesłało do domu najwyżej rozstawionych Milwaukee Bucks, wygrywając 128-126 po dogrywce w Game 5 ich serii play-off.

Wiele się tu wydarzyło w tej wspaniałej serii-clincher. Ale żadna gra nie podsumowała tego, jak Butler rozłożył Bucks na strzępy i zdominował, lub jak ostatni mecz Miami, jak Heat wypchnął ich poza szóste miejsce z numerem 8, aby wygrać serię pierwszej rundy w historii NBA.

Przychodzącym był Gabe Vincent. Zostało tylko 2,1 sekundy. Miami przegrało o dwa. Gwiazda Bucks, Giannis Antetokounmpo, ze swoją 6-stopową 11 sylwetką i 7-stopową rozpiętością skrzydeł, osłaniał 6-stopowego Vincenta na uboczu. Vincent zatrzymał się przy ławce Bucksów, cofnął się o dwa kroki i modlił się w powietrze. Buttler wciąż kołysał się swobodnie.

„Mam na myśli, że Jrue Holiday jest jednym z najlepszych obrońców na świecie” – powiedział Spoelstra o strażniku Bucs. „Więc jeśli zamierzasz rzucić coś takiego, będzie to dokładne i lepiej mieć faceta typu Megatron, który może tam wejść, trochę się porozumieć, a potem jakoś znaleźć sposób. być w koszu.

„Ale to rodzaj przykładu JP”.

Butler przebiegł pod obręczą na ekranie krzyżowym Maxa Strussa, zwinął się z powrotem na tor i prześlizgnął się obok Vincenta, by wykonać dwuręczne podanie znad głowy.

READ  Morderstwo UGA: Studenci opisują obawy dotyczące bezpieczeństwa po brutalnym zabójstwie studenta Uniwersytetu Augusta w Atenach

„Muszę tam rzucić piłkę”, powiedział Vincent. „Giannis jest na mnie. Kto jeszcze skoczy z Jimmym, żeby ją zdobyć? (Bam Adebayo)? Jest w naszej drużynie. Dla mnie to było łatwe. Miałem pełne zaufanie do Jimmy’ego.

„Już wcześniej prowadziliśmy coś podobnego, a on to zatopił. Pomyślałem, że dostanę to od Giannisa. To była najtrudniejsza część. Kiedy cofnąłem się o kilka kroków i dałem Jimmy’emu, on zajął się resztą.

Butler ujrzał światło dzienne za Holidayem i Bucsem, skrzydłowym Patem Connaughtonem w prawym bloku. W zależności od numeru kierunkowego chwyta piłkę w powietrzu jedną ręką, będąc łapanym lub popychanym przez Connaughtona. W jednym ruchu, podczas cofania się, Butler machnął nadgarstkiem i wykonał niesamowity strzał na 0,5 sekundy przed końcem regulacji.

„To było idealne podanie Gabe’a” – powiedział Spoelstra. „Gabe wykonał podobne podanie na początku sezonu. Ale Jimmy miał niewiarygodny występ.

Posiadanie zatrzymało drugi z rzędu rajd Heat w czwartej kwarcie. W meczu 4 Miami podniosło się z 14-punktowego deficytu. W grze 5 Bucks mieli 16-punktową przewagę przed ostatnią tercją. The Heat utrzymali Bucks do 3 z 19 rzutów w czwartej kwarcie, ograniczając ich do zaledwie jednego celnego gola z gry w pierwszych ośmiu minutach kwarty.

Butler zdobył 14 ze swoich 42 punktów w czwartej kwarcie, prowadząc Heat do zmiany gry na około 32-16 w ramce. W ostatnim wiadrze w regulaminie pokazał rodzaj sprytu, o którym mówi Spoelstra po grze 4. Sposób, w jaki Butler to opisał, brzmiał, jakby przygotowywał się do całej serii.

„Cała seria, jeśli o to chodzi, można powiedzieć, że Zuru nie wyjął ze mnie ciała” – powiedział Butler. „On nie zamierza strzelać w lukę. Nie zamierza robić tego wszystkiego. Więc powiedziałem:„ Za każdym razem, gdy skręcam w ten róg, gwarantuję ci, że się zamknie i wycofa. Nie ma wyboru, musi zostać z tyłu. ’

„On (Spoelstra) zaufał mi w tym momencie, tak jak robił to wiele razy.… Powiedział:„ Śmiało, człowieku. Zabierz nas do domu ”. „

READ  Narodowa Konferencja Konserwatywna: Prawicowe wydarzenie w Brukseli nakazane przez policję jako zakończone

Średnie Butlera w tej serii wyglądają jak coś z gry wideo, z pewnością nie są to liczby, które normalnie można by zebrać przeciwko faworytowi mistrzostw, uważanemu za najlepszego gracza na świecie. Skończył ze średnimi 37,6 punktu, 6,0 zbiórek, 4,8 asyst i 1,8 przechwytu. Oddawał średnio 23,8 rzutów, ale trafiał 59,7 procent, w tym 44,4 procent po 5,4 rzutach za 3 punkty.

„Jestem w rytmie. Jestem w rytmie”, powiedział Butler. „W tej serii strzelałem piłką niewiarygodnie dużo. Ale czuję, że to wszystkie strzały, które mogę oddać, a moi koledzy z drużyny wciąż kazał mi częściej strzelać i uderzać. Było jak było. Ale bez względu na to, czy strzelałem, czy broniłem, czy zbierałem, cokolwiek, musieliśmy wygrać. Wygrać za wszelką cenę. Zrobiliśmy to .

Następna w kolejce jest seria drugiej rundy przeciwko odwiecznemu rywalowi New York Knicks. Mecz 1 zaplanowano na niedzielę w południe (czasu polskiego).

Ale Heat nie awansował bez dużego wkładu w górę iw dół ich składu. Lista jest długa wszystkiego, co można dostać tutaj, w Miami.

Dwa tygodnie temu Heat byli bliscy wycofania się z wyścigu wstępnego. Zebrali się i dotarli do playoffów jako 8. miejsce. Skorzystali na tym, że Antetokounmpo przegapił większą część pierwszych trzech meczów tej serii. Ale przetrwali utratę Tylera Hero z powodu złamania nadgarstka na koniec sezonu w grze 1 i Victora Oladipo z powodu kontuzji kolana w grze 3.

W środę Heat zmierzył się z atakami Bucs w drugiej i trzeciej kwarcie. Milwaukee pokonało Miami 69-50 w środkowych okresach.

Vincent powiedział: „Nie sądzę, abyśmy kiedykolwiek stracili wiarę w siebie. Po prostu trzymaliśmy się mocno w naszej szatni i wierzyliśmy w siebie, co możemy zrobić. I byliśmy pewni, że jesteśmy w stanie wykonać rozszerzenie. W tym sezonie rozegraliśmy wiele wyrównanych meczów. Wiemy, że jeśli zmniejszymy go do 10 lub 6, możemy zdobyć bramkę.

Miami rozegrało swój drugi mecz w sezonie zasadniczym z 54 biegami. W tych meczach The Heat osiągnęło wynik 32-22. Obrona drużyny, która zajęła 22. miejsce po meczu gwiazd, okazała się najgorszą obroną w NBA, utrzymując przeciwników na poziomie 87,2 punktu na 100 posiadań. Heatowi nie jest obca porażka w ostatnich dwóch meczach przeciwko Bucks.

READ  Dolina Śmierci, najgorętsze miejsce na Ziemi, osiągnęła rekordowy poziom z powodu trwającej fali upałów

„To jeden z tych sezonów z jakiegokolwiek powodu” – powiedział Spoelstra. „Przechodziliśmy przez wiele przeciwności losu. Faceci w składzie i poza nim. Wszystkie te mecze ze sprzęgłem. Bliskie mecze. Muszę przejść przez play-offy. Czuję, że to był koniec naszej serii drugiej rundy.

„Bez względu na powód – i zawsze masz nadzieję na to – wszystkie te doświadczenia zbliżyły i połączyły ten zespół. Poniżej jest to przykład wielu trudności i męstwa, które musimy pokazać.

The Heat nie tylko przezwyciężyło porywające rajdy i dwucyfrowe deficyty. Przezwyciężyli ogromną przewagę Bucsów i ogromną różnicę rzutów wolnych Milwaukee. Antetokounmpo i Brook Lopez na zmianę grają w bully ball, strzelając nad rosnącymi i krótkimi obrońcami Heat. Pole ataku łącznie zdobyło 56 punktów po 21 z 38 rzutów. Antetokounmpo próbował więcej i prawie osiągnął więcej niż Heat, z 23 rzutami wolnymi. Milwaukee trafił 28 na 45 z linii faulu, a Antetokounmpo zajął 10 z 23. Heat byli 11 z 17.

Niosą ciepłą dłoń Chrisa Middletona. Strzelec wyborowy Bucks zdobył 17 punktów w pierwszej kwarcie i 11 w trzeciej. Ale przez czwartą kwartę i dogrywkę Middleton zdobył zaledwie pięć punktów w rzutach 0 z 5.

A Miami przeżywało paskudne kłopoty. Kevin Love, Adebayo i Lowry zostali sfaulowani w środę. Miłość ponownie była duża z 15 punktami i 12 zbiórkami. Triple-double Adebayo z 20 punktami, 10 zbiórkami i 10 asystami w czwartej kwarcie i po dogrywce nie mówi wszystkiego o tym, jak Antetokounmpo zmienił oblicze gry. Lowry zdobył 10 punktów, których potrzebował z ławki, strzelając w odpowiednim momencie.