Nowozelandzki minister edukacji Chris Hepkins ma zastąpić Jacindę Ardern na stanowisku premieraCNN

Minister edukacji Nowej Zelandii, Chris Hepkins, ma zastąpić Jacindę Ardern na stanowisku premiera, po jej szokującej rezygnacji na początku tego tygodnia.

Partia ogłosiła w oświadczeniu w sobotę rano, że Hipkins jest jedynym kandydatem nominowanym do kierowania rządzącą Partią Pracy.

„Klub Partii Pracy spotka się o godzinie 13:00 w niedzielę, aby poprzeć nominację i potwierdzić Chrisa Hipkinsa jako lidera” – powiedział w oświadczeniu Duncan Webb z Webba.

Nowa Zelandia Następne wybory powszechne Odbędzie się on 14 października.

W czwartek Ardern powiedziała, że ​​ustąpi na rzecz nowego przywódcy, mówiąc, że nie wierzy, że ma możliwość ubiegania się o reelekcję w październikowych wyborach.

Przemawiając na konferencji prasowej w tamtym czasie, Ardern powiedziała, że ​​jej kadencja zakończy się do 7 lutego, kiedy spodziewa się zaprzysiężenia nowego premiera Partii Pracy – chociaż „w zależności od tego, jaki proces może to być wcześniej”.

Hepkins wcześniej nadzorował zarządzanie epidemią w Nowej Zelandii jako Minister odpowiedzi na Covid-19 W szafie Ardern.

Według jego oficjalnego profilu, hipkins Najpierw dołączył do rządu jako starszy doradca dwóch ministrów edukacji, a następnie w biurze ówczesnej premier Helen Clark.

Wszedł do parlamentu w 2008 roku i został oficjalnym rzecznikiem oświaty na początku 2013 roku.

READ  Cyklon tropikalny Asani zagraża wschodnim Indiom, gdy w całym kraju trwa kolejna fala upałów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.