Odsłonięcie dzieła Banksy’ego w Borodiance na Ukrainie

scenariusz Sophie Tanno, CNN

Słynny Artysta uliczny Banksy Swoje najnowsze dzieło odsłonił w poście na Instagramie – mural w wyzwolonym ukraińskim mieście Borodianka.

Praca przedstawia gimnastyczkę balansującą na stercie gruzu z boku budynku zniszczonego przez rosyjskie strajki.

Artysta graffiti opublikował w piątek w mediach społecznościowych trzy zdjęcia tego dzieła z prostym podpisem „Borodyanka, Ukraina”, używając alternatywnej pisowni nazwy miasta.

Pojawiły się spekulacje, że Banksy przebywał w rozdartym wojną kraju po tym, jak seria murali pojawiła się w Borodiance, położonej około 35 mil na północny zachód od stolicy, Kijowa.

W pierwszych tygodniach konfliktu Borodianka szczególnie mocno ucierpiała w wyniku rosyjskich nalotów. przypisane mu: Ed Ram / Getty Images

Jedna z prac, której artysta oficjalnie nie twierdzi, przedstawia mężczyznę przewracającego się podczas meczu judo z młodym chłopcem.

Inne zdjęcie przedstawiało dwoje dzieci używających metalowej pułapki na zbiornik jako huśtawki.

Borodianka Ciężko dotknięte przez rosyjskie naloty na początku inwazji na Ukrainę w lutym, wiele budynków zostało obróconych w sterty gruzu z powodu ataków dalekiego zasięgu.

Przed wojną mieszkało w nim 13 000 osób, ale większość z nich uciekła po inwazji rosyjskiej. Reszta Borodianki, po intensywnym bombardowaniu i niszczycielskich ciosach, została zajęta przez wojska rosyjskie, które ruszyły 28 lutego.

Mural, którego Banksy nie twierdził oficjalnie, przedstawia mężczyznę przewracającego się podczas meczu judo z chłopcem.

Mural, którego Banksy nie twierdził oficjalnie, przedstawia mężczyznę przewracającego się podczas meczu judo z chłopcem. przypisane mu: Ed Ram / Getty Images

Miasto wróciło pod kontrolę Ukrainy 1 kwietnia, a ludność powróciła Znaleźli ich domy splądrowane Plądrowanie sklepów, wybijanie szyb i kradzież ich zawartości.

Litera „V” – symbol używany przez Wschodni Okręg Wojskowy Rosji w koordynacji z literą „Z”, godłem tzw. „Specjalnej Operacji Wojskowej” w Moskwie – została znaleziona namalowana na budynkach, pojazdach i punktach kontrolnych.

Od tego czasu miasto było przedmiotem wysiłków odbudowy, a wiele wież zostało zburzonych w wyniku zniszczeń spowodowanych walkami.

READ  Rosja stara się uniemożliwić zachodnim firmom ucieczkę z kraju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *