Pierwsza łatka na Androida 13 wdrożona dla każdego Pixela z wyjątkiem 6A

Google Wdróż poprawki, aby naprawić niektóre błędy Pixela Po tym, jak telefony otrzymały najnowszą aktualizację Androida 13 w zeszłym miesiącu. Comiesięczna aktualizacja z września 2022 r. jest dostarczana w ciągu tygodnia dla większości urządzeń, rozwiązując problemy, takie jak nieoczekiwane rozładowanie baterii i Wyłączone ładowanie bezprzewodowe.

Łatka nie pojawi się na najnowszych telefonach Google, co jest Telefon Pixel 6A, do końca tego miesiąca. Pixel 6A ma konkretnie wymienioną jedną poprawkę, która dotyczy rozpoznawania skanera linii papilarnych „w pewnych okolicznościach”. takie jak zauważony przez Raporty konsumenckieJednak niektórzy nowi właściciele telefonów odkryli, że odblokuje się za pomocą palca, którego nie zarejestrowali, lub odcisku palca zupełnie innej osoby.

Aktualizacja Pixela 6 jest teraz pobierana z naszych najlepszych redaktorów wiadomości.
Zrzut ekranu: Richard Lawler / The Verge

Aby zwiększyć zużycie baterii, Google obwinia problem z aktywnością w tle programu uruchamiającego i twierdzi, że naprawił go w tej aktualizacji. A jeśli ładowanie bezprzewodowe nie zawsze jest aktywowane, ta aktualizacja powinna przywrócić tę funkcjonalność do Pixel 4, 4 XL, 5, 6 i 6 Pro.

Burzliwy start Google wraz z premierą Androida 13 nie jest niestety pierwszym. Pierwsza duża aktualizacja Androida 12 w grudniu zeszłego roku Miał rozwiązać szereg problemów z uruchomieniem I dodał nowe funkcje do swoich Pixel 6 i 6 Pro, ale Google musiał Zatrzymaj to Po odkryciu, że niektóre telefony rozłączają się lub przerywają połączenia. ona była Jeden z najtrudniejszych początków Do tej pory w szerokim wydaniu Androida i mamy nadzieję, że historia nie powtórzy się tak samo Pixel 7 wkrótce się pojawi.

Inne rozwiązane problemy obejmują problemy z podłączeniem niektórych urządzeń lub akcesoriów Bluetooth oraz poprawkę dotyczącą powiadomień na ekranie blokady, które będą wyświetlane tylko częściowo. Numer wersji najnowszej aktualizacji to TP1A.220905.004 i możesz zobaczyć pełny dziennik zmian wymieniony poniżej.

Bateria się ładuje

Rozwiązuje problem, który czasami powoduje zwiększone zużycie baterii przez niektóre działania w tle programu uruchamiającego;

Rozwiązuje problem uniemożliwiający aktywację trybu ładowania bezprzewodowego w określonych okolicznościach*[1]

Biometria

Dodatkowe ulepszenia rozpoznawania odcisków palców i reakcji w określonych warunkach*[2]

Bluetooth

Rozwiązanie problemu, który czasami uniemożliwia niektórym urządzeniom lub akcesoriom Bluetooth nawiązanie połączenia

interfejs użytkownika

Naprawiono błąd, który czasami powodował, że powiadomienia na ekranie blokady pojawiały się jako ucięte

Poprawki są dostępne dla wszystkich obsługiwanych urządzeń Pixel, chyba że poniżej zaznaczono inaczej.

*[1] Zawarte w Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 5, Pixel 6 i Pixel 6 Pro

*[2] Zawarte w Pixel 6a

READ  Linia iPhone’ów 14 może być najdroższa w historii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *