USWNT, obrońca Portland Thorns Becky Sauerbrunn: Graczom „nie udało się” prowadzić

Obrończyni reprezentacji USA kobiet Becky Sauerbrunn powiedziała, że ​​każdy, kto nadal jest w NFL i przyczynił się do nadużyć, powinien zostać usunięty po opublikowaniu raportu Yatesa szczegółowo opisującego kulturę nadużyć w profesjonalnym futbolu kobiet.

„Przez długi czas graczom zawsze spadało żądanie zmiany, ponieważ ludzie na stanowiskach władzy i podejmowania decyzji wielokrotnie nie chronili nas i nie pociągali siebie i siebie nawzajem do odpowiedzialności” – powiedział Sauerbrunn. Podczas gdy media są dostępne w Londynie. „A co i kogo właściwie chronisz i jakie wartości wyznajesz? Zawiodłem w twoim przywództwie.

„Moim zdaniem każdy właściciel, dyrektor wykonawczy i urzędnik NFL, który wielokrotnie zawiódł graczy i nie chronił graczy, który ukrywał się za aspektami prawnymi i nie był w pełni zaangażowany w te śledztwa, powinien odejść”.

Na kilka minut przed tym, jak Sauerbrunn zaczął zwracać się do mediów, właściciel Portland Thorns, Merritt Paulson, wydał oświadczenie informujące NWSL, że „zostanie usunięty [himself] Obowiązuje dzisiaj od wszystkich decyzji związanych z Cierniami aż do zakończenia wspólnego śledztwa prowadzonego przez NWSL i NWSL Players Association.

To samo dotyczy szefa piłki nożnej Gavina Wilkinsona i szefa biznesu Mike’a Goluba, z których wszyscy są wyraźnie wymienieni w raporcie jako umożliwiali lub przymykali oczy na nadużycia, dodano w oświadczeniu.

Zapytany, czy jej komentarze odnoszą się do Paulsona, Sauerbrunn powiedział: „Obejmuje wszystkich, którzy ciągle zawodzili graczy, którzy nie traktowali poważnie problemu, którzy nie przekazywali informacji właściwie i którzy nie angażowali się w śledztwo . Wszyscy.”

Później we wtorek właściciel Chicago Red Stars Arnim Whistler ogłosić Usuwał się z funkcji kierowniczej w Zarządzie Regentów NWSL i przekazywał kontrolę operacyjną nad klubem naszemu zespołowi kierowniczemu w Chicago.

READ  Czy możemy zobaczyć Seana Paytona i Toma Brady'ego w Nowym Orleanie w przyszłym roku?

Raport Yatesa wykazał, że Whistler odrzucił obawy graczy dotyczące zachowania trenera Red Stars Rory’ego Damsa przed jego rezygnacją 21 listopada 2021 r. W wyniku oskarżeń ze strony kilku graczy o werbalne i emocjonalne znęcanie się.

W odpowiedzi na zapowiedzi komisarz NWSL Jessica Berman wydał oświadczenie Powiedział, że liga „wspiera ważne kroki, które podjęły dziś Portland Thorns i Chicago Red Stars”.

„Ponieważ uczelnia kontynuuje ocenę raportu Yatesa, chciałbym zapewnić, że pozostajemy zaangażowani we wdrażanie reform i działań dyscyplinarnych, w wyniku raportu Yatesa i ustaleń Wspólnego Zespołu Śledczego NWSL/NWSLPA” – oświadczenie dodany.

Berman dodał, że Wspólny Zespół Śledczy NWSL pracuje nad sfinalizowaniem swojego raportu do końca roku.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych kobiet przebywa obecnie w Londynie, przygotowując się do zmierzenia się z Anglią na Wembley 7 października i Hiszpanią w Pampelunie cztery dni później. Ale skupiono się na treści raportu Yatesa, który został opublikowany w poniedziałek.

– Carlisle: Wyjaśnienie raportu Yatesa – Kluczowe ustalenia i co dalej

Raport Yatesa, zlecony przez US Soccer, szczegółowo opisuje zarzuty emocjonalnego, werbalnego i seksualnego wykorzystywania przez menedżerów w NWSL. Chociaż niektóre informacje zostały wcześniej zgłoszone, pojawiły się nowe odkrycia dotyczące tego, jak były trener Racing Louisville, Kristi Holly, został zwolniony za wielokrotne dotykanie jednego ze swoich piłkarzy, a także dodatkowe szczegóły dotyczące zarzutów przeciwko byłemu trenerowi Portland Thorns i odważnej Karolinie Północnej. . Paul Riley i były menedżer Chicago Red Stars Rory Dames.

„Gracze nie wykonują dobrej roboty” – powiedział Sauerbrunn. „Jesteśmy przerażeni, smutni, sfrustrowani, wyczerpani, naprawdę źli. Jesteśmy źli, ponieważ wymagało to dochodzenia przez stronę trzecią. Jesteśmy źli, ponieważ napisał artykuł w The Athletic, Washington Post i wielu innych. są źli, że zajęło ponad 200 osób, które dzielą z nami traumę, aby dotrzeć do tego punktu.

READ  Padres, zakończenie przedłużenia Mane Machado

Sauerbrunn dodał, że gracze są również źli, ponieważ potraktowali historie kilku graczy, w tym Mana Shim, Sinead Farrelly i Irene Simon, „wielokrotnie żądając, aby ludzie u władzy poważnie traktowali ich nadużycia i obawy”.

Amerykański reżyser Vlatko Andonovsky powiedział, że jest „smutny” i „nie wierzy” w treść raportu. Dodał, że w miarę możliwości starał się dać swoim zawodnikom niezbędną przestrzeń i czas na przetworzenie ustaleń raportu na swój własny sposób.

– To nie jest łatwe, ponieważ nie jest łatwe dla piłkarzy. Nie jest łatwe dla sztabu szkoleniowego, ponieważ wszyscy w jakiś sposób na nas wpłynęli – powiedział Andonovsky. „Wszyscy byliśmy dotknięci w inny sposób i wszyscy radzimy sobie z tym na różne sposoby.

„Niektórzy gracze, niektórzy pracownicy potrzebują kogoś, z kim mogliby porozmawiać. Niektórzy ludzie potrzebują czasu, niektórzy potrzebują przestrzeni, niektórzy muszą to wszystko przetworzyć. A niektórzy potrzebują instrukcji i dlatego jako załoga pozwalamy graczom myśleć, przetwarzać i robić to, co oni Potrzebuję w zasadzie do niego, aby przejść przez ten trudny czas.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *