Zaczerpnięte z wtorkowych prawyborów w Kalifornii, Iowa i nie tylko

Tymczasem w prawyborach w całym kraju republikanie w dużej mierze zachowali swoich obecnych, odrzucając wyzwania kandydatów, którzy starali się ściślej sprzymierzyć się z byłym prezydentem Donaldem Trumpem.

Kalifornia była największym stanem, który głosował we wtorek. Jednak w wielu wyrównanych wyścigach ostateczne wyniki nie będą znane przez dni lub tygodnie, ponieważ głosowania pocztowe – sposób, w jaki odnotowuje się większość głosów w stanie – będą liczone do dnia wyznaczonego na dzień wyborów. W weekend wyborcy, którzy napotkali problemy z podpisem na kartach do głosowania, mają czas na „wyleczenie” tych problemów.

Mecze wstępne odbyły się również we wtorek w Iowa, Mississippi, Montanie, Nowym Meksyku, New Jersey i Południowej Dakocie.

Oto sześć wniosków z wyścigów tego dnia:

Przegrana Poutina przeciwko postępowemu ruchowi prawników

Odwołanie prokuratora okręgowego San Francisco, Chesy Boudina, mogło nie mieć krajowych reperkusji – lokalne problemy i nastroje wyborców będą się różnić w zależności od miasta – ale ta strata jest wyraźnym znakiem przeciwko postępowemu ruchowi prawników, który przyczynił się do zwycięstwa Boudina w 2019 roku.

Sposób, w jaki wyborcy w liberalnych bastionach myślą o swoich miastach – zwłaszcza wzrost liczby bezdomnych – jest ostrzeżeniem dla narodowych demokratów, że jest to bardziej pouczające, jak głosują, niż rzeczywiste wskaźniki przestępczości i dane.

W kontekście obaw o niewłaściwe postępowanie policji, reformę wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i masowe więzienia, trzy lata temu sukces Boudina był punktem kulminacyjnym wyboru bardziej postępowych prawników na najwyższe stanowiska. Ale jego kadencja była ograniczona przez epidemię koronawirusa i przestępczość wśród mieszkańców San Francisco, zwłaszcza przestępstwa przeciwko mieniu, nie były priorytetem dla prokuratora okręgowego i wymykały się spod kontroli.

We wtorek wyborcy wydali szybki werdykt w sprawie Boudina, wskazując, że jego luźne podejście do niektórych rodzajów przestępstw jest nie do przyjęcia.

Strata jest jednak niepewna dla liberalnych miast, które wybierają postępowych prawników. Prokurator okręgowy w Filadelfii Larry Krosner wygrał reelekcję, a były prokurator stanu Nowy Jork i federalny, Alvin Brock, został prokuratorem okręgowym na Manhattanie w 2021 r. – obaj wygrali dla postępowego ruchu adwokackiego.

READ  Katastrofa samolotu w Miami – na żywo: katastrofa samolotu 126 ląduje na międzynarodowym lotnisku, nagranie uciekających pasażerów

Zasiedziały republikańscy często rzucają wyzwania prawicy

Republikanie z Izby Reprezentantów zmierzyli się z prawyborami z prawej strony – głównie z tych urzędów oskarżonych o brak wystarczającego poparcia dla Trumpa – którzy mogli wygrać lub przeżyć wtorkowy wyścig.

Przedstawiciel Dakoty Południowej, Dusty Johnson, zablokował wyzwanie przedstawiciela stanu Toffee Howarda, który skrytykował jego głos, by zeznawać w wyborach w 2020 roku i przyjął kłamstwa Trumpa dotyczące oszustw wyborczych.

Reprezentant New Jersey, Chris Smith, powołał ambitny panel, w skład którego wchodzi konserwatywny prezenter radiowy Mike Crispy, wspierany przez sojuszników Trumpa, w tym umiarkowanych Republikanów, którzy głosowali za ponadpartyjną ustawą o infrastrukturze, Rogera Stone’a i Rudy’ego Giulianiego.

W prawyborach California Open, niezależnie od przynależności partyjnej, pierwsze dwa miejsca do zdobycia w listopadowych wyborach powszechnych zajęli posłowie David Valadao i Young Kim – dwaj republikanie, którzy zwyciężyli w zaciętym wyścigu – obaj przed wyzwaniem lojalistów Trumpa. . , Mimo, że wciąż jest więcej głosów do policzenia.

Zakład na obejrzenie Domu Podstawowego w Montanie. W obliczu pytań o Ryana Zinke, byłego kongresmana, który zrezygnował z skorumpowanego stanowiska sekretarza spraw wewnętrznych Trumpa, i jego rezydencji, wąsko pokierował byłym senatorem stanu Al Olzewskim, kiedy liczono karty do głosowania w środę rano.

Republikanin z Missisipi stoi w obliczu rebelii

Przedstawiciel. Steven Palazzo nie zdobył większości potrzebnej do uniknięcia startu w prawyborach o swoją siedzibę na wybrzeżu Zatoki Perskiej w Mississippi.

Nie jest jeszcze jasne, z kim Palazzo zmierzy się 28 czerwca, a szeryf Jackson County, Mike Essel, popchnął biznesmena z Hancock County, Claya Wagnera, na drugie miejsce wcześnie w środę. Zagrożenie.

Mógł niewłaściwie wykorzystać fundusze kampanii i Kongresu, wysyłać personel na misje osobiste i próbować wykorzystać swoje biuro, aby pomóc bratu w powrocie do marynarki wojennej.

Postanowił podpisać pozew przeciwko przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, której celem jest zakończenie głosowania przez pełnomocnika w Kongresie. Problem: Palazzo zrobił dobry użytek z tej praktyki, co doprowadziło do hipokrytycznych oskarżeń ze strony jego rywali.

READ  Protestujący oblegali dom prezydenta Sri Lanki

Capper przybył późno w trakcie kampanii, żebrał z forum kandydatów, cytując „spotkania dotyczące bezpieczeństwa narodowego” – i był podkopywany przez umieszczanie w Internecie zdjęć, na których jadł z synem w lokalnej restauracji podczas imprezy.

Wyścig burmistrzów Los Angeles awansował na drugie miejsce

Wyścig o kolejnego burmistrza Los Angeles zostanie rozstrzygnięty dopiero w listopadzie, a ani biznesmen Rick Caruso, ani reprezentantka Karen Boss nie zdołają we wtorek wieczorem zdobyć ponad 50% głosów.

Zarówno Caruso, jak i Bass kierowali się potrzebą radzenia sobie z bezdomnością i przestępczością, ale podeszli do problemów z różnymi rozwiązaniami i stylami, które mogłyby zdefiniować ich kampanie do listopada.

Caruso, deweloper, który przez lata pracował nad zdobyciem prywatnej władzy w Los Angeles, twierdził, że miasto jest „w stanie wyjątkowym”, z „powszechną bezdomnością” i „ludźmi żyjącymi w obawie o swoje bezpieczeństwo”. Caruso obiecał zwiększenie liczebności sił policyjnych w Los Angeles, które działają przeciwko wysiłkom „wycofywania policji”.

Pass, długoletnia członkini Kongresu i była członkini Legislatury Stanu Kalifornia, coraz bardziej działała jako postępowa, podkreślając jej związek z miastem i jej służbę w reprezentowaniu go.

Ale zdecydowany pogląd Caruso we wtorek posłuży jako ostrzeżenie dla tradycyjnych Demokratów biegających po swoich rekordach, zwłaszcza jeśli większość tego czasu spędzili w Kongresie, gdzie Demokraci i Republikanie są teraz postrzegani jako mniej do siebie podobni.

New Jersey jest zarządzane przez instytucję demokratyczną. Ponownie.

To była obrzydliwa noc dla postępowych outsiderów w prawyborach Demokratów w New Jersey, gdzie partie wagi ciężkiej – i maszyny broniące ich wpływów – cieszyły się serią zwycięstw.

W okręgu 10. Kongresu delegat Donald Payne Jr. pokonał Imani Oakley, byłego dyrektora Zgromadzenia Rodzin Pracujących w New Jersey, jako lewicowego pretendenta. Oagley zebrał pieniądze na lepszy klip niż oczekiwano, ale Payne skorzystał ze wzmocnienia partnerów establishmentu – wsparcia, którego Oakley nie otrzymał od postępowców.

Niski profil Payne’a na Kapitolu, gdzie dziesięć lat temu zajął miejsce po swoim zmarłym ojcu, mógł przyciągnąć progresywną dzielnicę North Jersey do grup postępowych, gdyby we wtorek wykazywał oznaki słabości. Ale jego wspaniała zmiana nazwy pomoże zapobiec kolejnemu, lepiej zorganizowanemu wyzwaniu za dwa lata.

READ  Śledź, które konferencje wygrywają w sezonie pucharowym 2021-2022

Senator z New Jersey Taka zła historia dla postępowców z pobliskiej dzielnicy VIII Kongresu, którzy zmiażdżyli syna Boba Menendeza, Roberta Menendeza Jr., Davida Ocambo Grozelsa i Anne Rosbero-Eberhardt.

Mendes Jr., który nie piastował urzędu, jest na dobrej drodze do zastąpienia odchodzącego na emeryturę przedstawiciela Albio Cyrusa, który – ciesząc się szacunkiem pośredników z władz lokalnych – wcześnie poparł młodego Mendesa, skutecznie przewidując jakąkolwiek szansę na rywalizację w wyścigu.

Wschodząca gwiazda płonie w Iowa

W 2018 roku Abby Finkenawer jechała na ogólnokrajowej niebieskiej fali jako członek Kongresu i wschodząca gwiazda Demokratów z Iowa.

Cztery lata później i po dwóch stratach Finkenauer spalił wszystko.

We wtorek przegrał z byłą kongresmenką Mike Frank w senackich prawyborach Demokratów, przygotowując grunt pod wyścig pomiędzy emerytowanym admirałem marynarki wojennej a republikańskim senatorem Chuckiem Crosleyem, jego ósmym wieloletnim startem w sądzie. Ale główna historia Demokratów polega na tym, jak kandydat do ataku kandydującego zmarnował swoją szansę.

Demokraci od dawna wątpią, że jeśli Grossley zakwestionuje, zostanie wyparty przez Finkenawar lub jakiegokolwiek Demokratę w Iowa. Ale kiedy ogłosił w zeszłym roku, Finkenauer był postrzegany jako oczywisty faworyt – były członek Kongresu mocno związany z prezydentem Joe Bidenem, który wygrał republikańską dzielnicę Lean w 2018 roku, ale dwa lata później przegrał bliską rywalizację.

Potem nastąpiły awarie kampanii, a co najważniejsze kampania Fingenawar drastycznie zmniejszyła liczbę podpisów potrzebnych do dostania się na główną kartę do głosowania, otwierając drzwi do wyzwania dla jego wyglądu. Demokraci zakwalifikowali się dopiero po tym, jak Sąd Najwyższy Iowa orzekł w kwietniu, że może się pojawić, uchylając orzeczenie sądu niższej instancji.

Utrata Finkenauera to kolejny przykład tego, jak szybko może upaść ktoś, kto awansuje na imprezie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *