Zespół prawników wnosi pozew zbiorowy w imieniu grupy adwokackiej, a osadnicy lecą do Martha’s Vineyard.

Pozew został złożony przeciwko DeSantis, sekretarzowi Departamentu Transportu Florydy Jaredowi Perdue, stanu Floryda i Departamentowi Transportu Stanu, zgodnie z informacją i pozwem. W pozwie po części zarzuca się, że oskarżeni oszukali bezbronnych imigrantów, aby przedstawić motyw polityczny dla czarteru dwóch samolotów przewożących imigrantów z Teksasu do Martha’s Vineyard.

„Żaden człowiek nie powinien być wykorzystywany jako pionek polityczny w najbardziej spolaryzowanej debacie na temat imigracji w kraju” – powiedział Ivan Espinoza-Madrigal, dyrektor wykonawczy Prawników Praw Obywatelskich.

Kobieta zebrała kilkudziesięciu migrantów, aby „podpisać dokument, aby otrzymać kartę podarunkową McDonald’s o wartości 10 USD”, powiedział, dodając, że „nie wyjaśniła, co mówi dokument i nie został on w pełni przetłumaczony na język hiszpański: cały akapit dotyczący odpowiedzialności i transport nie został przetłumaczony, a podróż odbędzie się z Teksasu do Massachusetts. „Język odniesienia również nie został przetłumaczony”.

Jednemu z powodów w tej sprawie, według dokumentów sądowych, niezidentyfikowane osoby powiedziały, że „kiedy pierwszy raz się spotkał, opuszczenie Teksasu zapewniłoby mu stałe mieszkanie, stabilne zatrudnienie i pomoc w procesie imigracyjnym”.

Oscar Chacon, dyrektor wykonawczy Allianz Americas, nazwał loty DeSantisa do Martha’s Vineyard „moralnie odrażającymi”. Alianza Americas to sieć organizacji kierowanych przez imigrantów, które wspierają imigrantów w Stanach Zjednoczonych.

„Dlatego podjęliśmy działania, aby prawnie zakwestionować to, co uważamy za moralnie naganne, ale to, co uważamy za nielegalne”, powiedział Saccone w oświadczeniu. „Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec kolejnym nadużyciom wobec nowo przybyłych imigrantów, zwłaszcza ubiegających się o azyl i ich bliskich w ich ojczystych krajach, którzy zasługują na uznanie za wsparcie, ochronę i niesamowity wkład, jaki wnoszą do Ameryki”.

W odpowiedzi na pozew biuro DeSantis powtórzyło to, co wcześniej powiedziało: transport imigrantów z Teksasu do Martha’s Vineyard „odbył się na zasadzie dobrowolności”.

READ  Źródła podają, że Los Angeles Lakers wyznaczyli asystenta Milwaukee Bucks, Darwina Hamma, na swojego następnego głównego trenera.

„Imigranci byli bezdomni, głodni i porzuceni – ci aktywiści nie dbali o nich w tamtym czasie. Program Florydy dał im nowy start w stanie sanktuarium, a ci ludzie chcieli skorzystać z lotów czarterowych do Massachusetts” – czytamy w raporcie. powiedział. Według

Biuro DeSantis opublikowało kopię formularza „Oficjalnej zgody na transport”, która zawiera zredagowany podpis kogoś, kogo uważają za imigranta, który zgodził się przewieźć ich do Martha’s Vineyard.

Szeryf z Teksasu rozpoczyna śledztwo w sprawie incydentu z Martha’s Vineyard

Hrabstwo Bexar w Teksasie, szeryf Javier Salazar powiedział dziennikarzom w poniedziałek wieczorem, że jego agencja rozpocznie śledztwo w sprawie transportu 48 wenezuelskich imigrantów ze stanu do Martha’s Vineyard.

Salazar, Demokrata, powiedział w poniedziałek, że rozumie, iż w ubiegłą środę wenezuelski imigrant otrzymał wynagrodzenie za rekrutację 50 imigrantów z centrum zasobów w San Antonio, w hrabstwie Bexar. W związku z tym Salazar powiedział, że wierzy, że prawa zostały złamane nie tylko lokalnie, ale także na szczeblu federalnym.

Emigranci zostali wywiezieni na Florydę, a stamtąd do Martha’s Vineyard pod „fałszywymi pretekstami”.

Zwolennicy imigrantów do Martha's Vineyard robią „fałszywe pretensje”

Szeryf powiedział, że „zabrano ich do Martha’s Vineyard na sesję zdjęciową i utknęli”. Uważa, że ​​migranci zostali „wykorzystani i oszukani” w celu udania się na polityczną pozę. Szeryf wraz z prawnikiem reprezentującym niektórych migrantów rozmawia z relacjami z pierwszej ręki o tym, co się wydarzyło, powiedział Salazar dziennikarzom.

Powiedział, że zarzuty, które do tej pory słyszał, były „obrzydliwe i naruszały prawa człowieka”. Salazar powiedział, że wierzy, że powinna być odpowiedzialność za to, co się stało.

DeSantis, który wziął udział w organizacji lotu migrantów, powiedział Fox News w poniedziałek wieczorem, że migranci nie zostali wprowadzeni w błąd.

„Wszyscy podpisali formularze zgody na wyjazd, a następnie sprzedawca, który robi to dla Florydy, dał im paczkę z mapą Martha’s Vineyard, która miała numery do różnych usług w Martha’s Vineyard” – powiedział DeSantis.

– Wszystko już za nami.  1700 dzieci imigrantów zyskało zaufanie do największego systemu szkolnego w kraju

„Biorąc pod uwagę, gdzie byli, dlaczego nie mieliby chcieć iść? Byli w tak złym stanie, że trzeba było je wyczyścić, wszystko, dobrze potraktować” – powiedział.

READ  Upał kontra. Wynik Celtics: aktualizacje playoffów NBA na żywo, gdy Boston pokonał Miami w meczu 4 wschodniego finału

Departament Transportu Florydy zapłacił 1,565 miliona dolarów liniom lotniczym Verdol Systems z siedzibą w Destin w ramach stanowego programu relokacji imigrantów, zgodnie z danymi budżetowymi.

Zapisy budżetowe pokazują, że 615 000 dolarów zostało wypłaconych 8 września, a 950 000 dolarów zostało zapłacone przez stan 16 września.

Dane budżetowe nie precyzują, jakiego rodzaju „zakontraktowane usługi” były świadczone dla działu Verdol, i nie jest jasne, czy te dwie płatności dotyczyły dwóch lotów do Martha’s Vineyard, które były obsługiwane przez oddzielną prywatną firmę odrzutową Ultimate Jet Charters w Ohio .

Delaware przygotowuje się na potencjalny napływ imigrantów

Raporty i plany lotów sugerowały, że wyczarterowano samolot, który miał zabrać migrantów do Martha’s Vineyard. Przywieźć grupę imigrantów do Delawareskłonienie urzędników państwowych i wolontariuszy do podjęcia przygotowań we wtorek.

Produkcje pojawiły się po tym, jak strony śledzące loty w nocy pokazały plan lotu złożony w Commercial Planning and Federal Aviation Administration, obejmujący jeden z samolotów czarterowych Ultimate Jet używany podczas lotów Martha’s Vineyard i podobny do samolotu. Strony wymieniały trasę z Kelly Field w San Antonio z krótkim przystankiem w Crestview na Florydzie i dalej do Georgetown w Delaware.

Delaware szelki na ewentualny przyjazd migrantów po zgłoszeniu planowanego lotu z Teksasu

Szeryf Salazar w Teksasie powiedział w środę, że miał spodziewać się kolejnego lotu we wtorek, ale plany uległy zmianie.

„Dziś rano otrzymaliśmy wiadomość, że samolot przyleci do San Antonio i odleci do Delaware z ładunkiem migrantów” – powiedział we wtorek Alisyn Camerota z CNN. – Rozumiem, że w ostatniej chwili otrzymaliśmy wiadomość, że lot był opóźniony.

Salazar powiedział, że nie podano powodu opóźnienia lotu.

Jill Fredel, rzeczniczka Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w Delaware, powiedziała na wtorkowej konferencji prasowej, że nie było żadnych doniesień o przybyciu imigrantów w tym czasie. Powiedział, że biuro gubernatora nie otrzymało żadnych informacji z Florydy czy Teksasu, ale zauważył, że stan na wszelki wypadek robi przygotowania.

READ  Była dziewczyna Gatesa wchodzi do sądu na Florydzie, gdzie spotyka się z ławą przysięgłych badającą Kongres

Biuro gubernatora Johna Carneya również usłyszało o raportach i powiedziało, że urzędnicy pracują nad przygotowaniami na wypadek niezapowiedzianego przybycia imigrantów, powiedziała Emily David Hershman, rzeczniczka gubernatora.

„Koordynujemy działania z władzami federalnymi i jesteśmy gotowi przyjąć te rodziny w uporządkowany sposób, ponieważ nadal ubiegają się o azyl” – powiedział.

Carolyn Sung z CNN, Ray Sanchez, Amy Simonson, Paul P. Murphy, Priscilla Alvarez, Steve Contorno, Manu Raju i Kevin Liptak przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.