x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Hyundai i20 Coupe 1.4 MPI 100 KM: skośnooki duch czasu

25.06.2015, 11:02 przez Paulina

Ci którzy kojarzyli Koreę Południowa z dziwnymi kreskówkami, nowoczesną elektroniką i plastikowymi autkami muszą zweryfikować swoje poglądy. A przynajmniej w tej ostatniej kwestii. Do niedawna koreańskie samochody straszyły trzeszczącymi plastikami i stylistyką daleką od europejskich standardów. Zyskały jednak spore grono sympatyków, gdyż były tańsze niż konkurencja, posiadały dłuższą gwarancję i nie wyróżniały się pod względem awaryjności. W zeszłym roku Hyundai zaprezentował podczas paryskiego salony motoryzacyjnego nowe wcielenie popularnego hatchbacka klasy B – i20.
Auto zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie. Druga generacja Hyundaia i20 powstała na zupełnie nowej płycie podłogowej, dzięki czemu rozstaw osi nowej wersji jest większy o 4,5 cm niż u poprzednika. W grudniu 2014 r. Hyundai zaprezentował i20 Coupe – pierwsze w swojej historii, trzydrzwiowe auto segmentu B. Samochód mierzy 4,05 m długości, 1,75 m szerokości i 1,43 m wysokości. W stosunku do wersji pięciodrzwiowej samochód charakteryzuje się agresywniejszą stylistyką. Inny jest m.in. pas przedni (większa osłona chłodnicy), a tylną klapę wieńczy spoiler. Hyundai i20 Coupe trafił na europejskie rynki wiosną 2015 roku.

Hyundai i20 1.4 MPI 100 KM – Zewnątrz

Zazwyczaj jedyną zauważalną na pierwszy rzut oka różnicą pomiędzy wersją trzy- a pięciodrzwiową hatchbacka jest oczywiście brak tylnej pary drzwi. Jednak nie w tym aucie. Rzeczywiście określenie „coupe” pojawiło się tu nieprzypadkowo. Linia dachu Hyundaia i20 Coupe poprowadzona jest znacznie niżej niż w przypadku pięciodrzwiowej wersji, co daje w efekcie bardziej sportową sylwetkę. Ciekawym pomysłem jest efekt „zawieszonego dachu”, który został uzyskany dzięki wprowadzeniu czarnych elementów do słupka C. Dynamizmu dodaje także zadziorny spoiler. Wizerunek uzupełniają masywne nadkola i duży, sześciokątny grill. Samochód prezentuje się zdecydowanie młodzieżowo i z pewnością jego stylistyka przekona młodych Europejczyków. I20-stka została zresztą zaprojektowana w Europie i dla Europejczyków, idealnie wpasowując się w designerską koncepcję firmy „Fluidic Sculpture 2.0”.

Hyundai i20 1.4 MPI 100 KM – Wewnątrz

Wnętrze Hyundaia i20 Coupe prezentuje się niestety mniej nowocześnie niż jego nadwozie, jednak nie można mu odmówić atrakcyjności. Kokpit jest prosty, a przyciski rozmieszczone są intuicyjnie. Choć nie znajdziemy tu dużego, kolorowego ekranu, to monochromatyczny wyświetlacz umieszony w centralnym miejscu deski rozdzielczej jest czytelny i łatwy w obsłudze. Bez problemu połączymy się poprzez Bluetooth czy gniazdo USB z telefonem. Dzięki multifunkcyjnej kierownicy mamy dostęp do większości ustawień systemów multimedialnych bez potrzeby odrywania od niej rąk. Wyświetlacz usytuowany pomiędzy obrotomierzem i prędkościomierzem na desce rozdzielczej pokazuje nam najważniejsze dane z komputera pokładowego, których wyświetlanie też oczywiście możemy dostosować do naszych potrzeb.
Hyundai i20 Coupe idealnie sprawdzi się dla singli i młodych par, gdyż przestrzeni z przodu jest wystarczająco dla dwóch osób, nawet przy dłuższych podróżach, a bagażnik pomieści 336 l., czyli o 10 l. więcej niż w wersji 5-drzwiowej i o 6 l. więcej niż chwalona przez nas pod względem pakowności Skoda Fabia. Co do tylnej kanapy to jest naprawdę lepiej niż można byłoby sądzić. Mieliśmy okazję przewozić komplet pasażerów i choć były to raczej niedługie trasy, to do kierowcy nie docierały specjalne skargi. Oczywiście sylwetka coupe sprawia, że na głową osób siedzących z tyłu jest mniej miejsca, jednak nie wymusza to na nich pozycji embrionalnej. W porównaniu do poprzedniej generacji i20 Hyundai nadrobił także braki w ilości schowków. Kieszenie w drzwiach zmieszczą butelkę wody mineralnej, czy innego typu drobiazgi. Na panelu centralnych znajdziemy cup-holdery, a pod podłokietnikiem mieści się całkiem głęboki schowek. Krótko mówiąc Hyundai i20 będzie wygodnym rozwiązaniem dla jednej bądź dwóch osób – niezależnie czy jeżdżą tylko po mieście, czy też maja w planach dalsze podróże.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Hyundai i20 – koreańska inwazja na Europę
brak komentarzy
Premiery
Hyundai i20 Nowej Generacji
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.