6 stycznia Dzień próbny 5 Czego można się spodziewać:

Podczas spotkania w Gabinecie Owalnym w grudniu 2020 r. z Sidneyem Powellem i pierwszym doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Trumpa, Michaelem, doradcy powiedzieli, że dochodzenie w sprawie powołania specjalnego doradcy do zbadania zarzutów Trumpa o oszustwa wyborcze będzie omawiane w Białym Domu. Flynn.

Do 6 stycznia 2021 r. motywacja Trumpa zaczęła się od burzliwego okresu w sądownictwie, kiedy to – prezydent Roshan pomyślał o zastąpieniu go. Jeffrey ClarkNajwyższy prawnik departamentu ds. energii, który następnie wepchnął oskarżenia Trumpa o oszustwa do sądownictwa.

Urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości wraz z prawnikami z biura doradcy Białego Domu uczestniczyli w dramatycznym spotkaniu z Clarkiem i Rosenem w Biurze Owalnym 3 stycznia 2021 r., kiedy Trump ostatecznie wycofał się z planu mianowania Clarka na prezydenta. Sądownictwo – Rosen, Donoku i Engel protestowali i grozili rezygnacją.

Zgodnie z kopią pisemnego oświadczenia, które przedstawi na czwartkowym przesłuchaniu, Rosen potwierdzi w sądownictwie, że nie przedstawiono żadnych dowodów na powszechne oszustwa wyborcze.

„Niektórzy argumentowali byłemu prezydentowi i opinii publicznej, że wybory były sfałszowane i sfałszowane. Ten komentarz był błędny wtedy i jest błędny dzisiaj. Mam nadzieję, że obecność tutaj dzisiaj pomoże potwierdzić ten fakt” – powiedział Rosen.

Opierając się na poprzednich sesjach, które koncentrowały się na innych aspektach kampanii presji Trumpa, czwartkowe przesłuchanie jest piątym przesłuchaniem w tym miesiącu przez komisję, która opublikuje wyniki swojego śledztwa. Może to być też ostatnia rozprawa w miesiącu Ostateczna rozprawa została odroczona do lipca.

Harmonogram jest wciąż płynny i może ulec zmianie, ale Penny Thompson, przewodnicząca Komisji Specjalnej Kongresu Demokratów Mississippi, powiedziała dziennikarzom w środę, że obecnym celem komisji jest runda przesłuchań w lipcu.

Clark będzie w centrum uwagi

Dwa dochodzenia grupy w sprawie kampanii presji przeciwko ówczesnemu wyborowi – wiceprezydent Mike Pence i urzędnicy stanowi w dużej mierze powrócili do wysiłków prawnika Trumpa. John EastmanOdegrał kluczową rolę w przedstawieniu teorii, w jaki sposób Trump może zmienić lub odrzucić wybory prezydenckie wygrane przez Joe Bidena.

W czwartek kampania Trumpa skupi się na zakulisowych staraniach Clarka o zakłócenie wyborów.

READ  Biden naciska Kongres na trzymiesięczne wakacje podatkowe

Doradcy grupy powiedzieli, że śledztwo skupi się na roli Clarka w sądownictwie, odrzucając fałszywe zarzuty Trumpa. Według doradców komitetu Clark planował „zmienić wynik śledztwa departamentu w sprawie oszustw wyborczych” i chciał wysyłać listy do stanów, w których zarzuca się oszustwom.

Jego pęd został szybko odrzucony przez Rosena i Donoka, co doprowadziło do konfrontacji z Biurem Owalnym, gdzie Trump chciał umieścić Clarka na czele departamentu.

Podczas gdy Trump będzie pełnił funkcję przewodniczącego spraw cywilnych w sądownictwie pod koniec prezydentury, Clark planuje przedstawić legislaturze stanu Georgia i innym stanom plan podważenia wyników głosowania powszechnego. Według dokumentów Departamentu Sprawiedliwości dał wiarygodność nieuzasadnionym teoriom spiskowym o oszustwach wyborczych i skontaktował się z Trumpem w sprawie zostania prokuratorem generalnym, co zostało odkryte podczas przesłuchania w Senacie w tym miesiącu.

Zakres rozmów Clarka z Trumpem w dniach poprzedzających 6 stycznia nie jest jeszcze upubliczniony.

Według doradców, Clark pojawił się przed panelem w celu przyznania się do winy w lutym i zażądał piątej petycji.

Zamieszanie w sądownictwie było już badane

W ubiegłym roku Senacka Komisja Sądownictwa Wydał długie oświadczenie Opisuje, w jaki sposób Trump starał się wykorzystać wymiar sprawiedliwości, aby przyspieszyć swoje wysiłki na rzecz udaremnienia wyborów w 2020 roku. Rozprawa w Senacie obejmie przesłuchania świadków Departamentu Sprawiedliwości, którzy będą zeznawać publicznie w czwartek.

Doradcy komisji z 6 stycznia powiedzieli, że dochodzenie panelu odpowiada na inne pytania niż dochodzenie Senatu, zauważając, że w każdym z poprzednich przesłuchań panelu części historii były znane, a niektóre były nieznane.

Komitet, na przykład, został poinformowany przez przedstawiciela Pensylwanii GOP, Scotta Perry’ego, o tym, w jaki sposób były szef sztabu Białego Domu, Mark Meadows, był powiązany z Clarkiem. CNN wcześniej zgłoszone.
Perry był jedną z trzech osób wymienionych w raporcie Senatu Sądownictwa do dalszego śledztwa, wraz z Dougiem Mastriano, przedstawicielem GOP stanu Pensylwania – Teraz kandydat Republikanów na gubernatora – i doradca prawny Trumpa Clita Mitchell.

„Ponieważ wydarzenia z 6 stycznia wykraczają poza bezpośredni zakres dochodzenia Komisji, raport ten pomoże Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów i opinii publicznej w dochodzeniu w sprawie ataków z 6 stycznia” – napisała Senacka Komisja Sądownictwa.

READ  Niemcy zgadzają się na wysłanie ciężkich czołgów bojowych na Ukrainę

Wiadomości tekstowe Meadowsa i dokumenty sądowe pomogły komisji Izby Reprezentantów w dostarczaniu nowych szczegółów na temat tego, jak Perry połączył Trumpa i Clarka. Planują zmodyfikować lub opóźnić certyfikację wyborów w 2020 roku.

Kinzinger poprowadzi czwartkowe przesłuchanie

Przedstawiciel Partii Republikańskiej Illinois. Adam Kingsinger będzie członkiem panelu podczas czwartkowego przesłuchania, które skoncentruje się na sądownictwie.

Oznacza to, że panel dostarczy dodatkowe informacje na temat tego, co twierdzi, że jest dowodem Przepraszam republikańskich prawodawców Z sądownictwa, w tym Perry.

Komisja przeprosiła na swoim wstępnym przesłuchaniu. Później Perry zaprzeczył, że właśnie przeprosił i nazwał to „całkowitym bezwstydnym i bezdusznym kłamstwem”.

Na początku tego miesiąca w CBS „Face the Nation” Kinzinger powiedział, że więcej informacji na temat przeprosin zostanie ujawnionych podczas śledztwa.

Zapytany o zaprzeczenie Perry’ego, Kingsinger powiedział: „Nie chcę tego położyć w swoje ręce. Opublikujemy to, co musimy opublikować. Ale nie zamierzamy wysuwać oskarżeń ani mówić rzeczy bez dowodów lub dowodów. „

Były doradca Białego Domu pozostaje znakiem zapytania

Z szefami sądownictwa, ówczesnym doradcą Białego Domu Pat Cipolon Odegrał kluczową rolę w udaremnieniu starań Trumpa o ustanowienie powiernika w sądownictwie – i przyłączył się do ich groźby rezygnacji.

Cipolon jednak nie zeznawał na czwartkowej rozprawie i nie jest jasne, czy zrobi to na rozprawie panelu.

Thompson powiedział, że ma nadzieję, że Cipolon złoży zeznania na rozprawie publicznej, „ale wiesz, to możliwe, to się nie wydarzy”.

Kiedy odmówił składania publicznych zeznań, zapytany, czy zespół ma dowody na to, że Sipolon grał podczas procesu, Thompson powiedział: „Zrobię to później”.

Na wtorkowym przesłuchaniu wiceprzewodnicząca grupy, republikańska reprezentantka Wyoming Liz Cheney, zadzwoniła do Cipolona i powiedziała, że ​​grupa pracuje nad ochroną jego zeznań.

„Amerykanie nie słyszeli jeszcze o byłym doradcy Trumpa z Białego Domu, Patu Cipolon. Nasz zespół jest przekonany, że Donald Trump nie chce, aby Cipon zeznawał tutaj. Próbowali powstrzymać wiele planów prezydenta Trumpa” – powiedział Cheney. . „Uważamy, że naród amerykański osobiście zasługuje na wysłuchanie pana Cipolona. Musi on stawić się przed tą komisją, a my pracujemy nad ochroną jego zeznań”.

READ  SpaceX, NASA wysyła 3 astronautów i 1 astronautę na ISS. Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Cipollone sprzeciwił się składaniu publicznych zeznań, jednak wierząc, że wystarczająco współpracował w wywiadzie za zamkniętymi drzwiami, podała we wtorek CNN.

Stół odsłuchowy nadal działa

Rozprawa w czwartek została pierwotnie zaplanowana na ostatnią środę, ale panel odroczył ją na dzień wcześniejszy.

Panel początkowo zapowiedział, że wszystkie przesłuchania odbędzie się w czerwcu, ale teraz wygląda na to, że harmonogram zostanie przesunięty na lipiec.

Po czwartku są co najmniej dwa dochodzenia – jedno skupiało się na bojownikach, którzy zaatakowali Kapitol 6 stycznia, a drugie na temat tego, co Trump zrobił, a czego nie zrobił w odpowiedzi na atak.

Ale doradcy odmówili powiedzenia w środę, czy są to jedyne pozostałe dochodzenia, czy też kiedy zostaną wstrzymane, z powodu nowych informacji napływających do panelu, który powiedział, że harmonogram dochodzeń był kierowany przez dochodzenie.

W rzeczywistości członkowie zespołu stwierdzili, że potrzebują więcej czasu na obejrzenie nowego materiału dokumentalnego uzyskanego od grupy Film dokumentalny Alex HolderKto nigdy nie widział scen Trumpa i jego rodziny. Thompson przejrzał niektóre nagrania i określił je jako „ważne”.

Członek komitetu demokratycznego z Maryland, Rep. Jamie Ruskin powiedział w środę, że „jest powódź nowych dowodów od miejsca, w którym zaczęliśmy. I musimy złapać oddech, przejrzeć nowe źródła i połączyć je ze śledztwem”.

Do raportu przyczynili się Evan Perez z CNN i Brian Rogus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *