Najnowsze wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą: aktualizacje na żywo

Siły rosyjskie próbują zdobyć Siewierodonieck Największe miasto kontrolowane przez Ukrainę na wschodzie. Gdyby Rosja zdobyła miasto, zajęłaby prawie cały Ługańsk, który stanowi dużą część regionu Donbasu. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że siła bojowa Moskwy osiągnęła „maksimum” w dążeniu do przejęcia regionu.

Siewierodonieck: W aktualizacji Telegramu – w porównaniu z około o połowę wcześniej – Serhi Haddi, szef administracji wojskowej regionu, powiedział, że „większość” tego oblężonego miasta jest kontrolowana przez siły rosyjskie, chociaż powiedział, że miasto „nie jest oblężone”. Haddai powiedział, że ważna infrastruktura miasta została zniszczona, a większość jego domów została uszkodzona – około 60 procent tych domów jest nie do naprawienia. Powiedział, że „niemożliwe” jest dostarczenie pomocy humanitarnej do lub ludzi z powodu rosyjskich bombardowań.

Region Donbasu: Rosja powinna zająć ukraińskie miasto Kramatorsk i główna droga łącząca miasta Dniepr i Donieck, aby osiągnąć swój potencjalny cel, jakim jest zajęcie całych wschodnich ukraińskich prowincji Ługańsk i Donieck, brytyjskie Ministerstwo Obrony Powiedział W aktualizacji wywiadu we wtorek. Siewierodonieck znajduje się około 45 mil na północny wschód od Kramatorsk.

Obwód charkowski: Zdjęcia przedstawiały autobusy ewakuujące ludzi w poniedziałek z miasta Kobiansk na obrzeżach Charkowa. Reuters podał, że miasto znalazło się pod kontrolą wojsk rosyjskich. Siłom Kremla uniemożliwiono zdobycie drugiego co do wielkości miasta Ukrainy, ale według regionalnego urzędnika wojskowego zajmuje ono około jednej trzeciej całego regionu Charkowa.

Region Chersoń: Według Institute for the Study of War, think tanku Institute for the Study of War, siły ukraińskie i rosyjskie walczą o kontrolę nad niektórymi częściami tego południowego regionu, a Ukraina chce zakłócić linię frontu Rosji. Ukraińskie kontrataki mają jednak ograniczony zasięg, a analitycy instytutu nie wierzą, że są w stanie odbić Chersoń, który na początku wojny znalazł się pod okupacją rosyjską. Lokalny przywódca separatystów mówi, że nadmorskie miasto zaczęło wysyłać zboże do Moskwy – Central rosyjskie oblężenie ukraińskiego eksportu zboża gdzie indziej.

READ  Armia rosyjska jest „niekompetentna” i prowadzi żołnierzy na „rzeź”: Zełenski

Amy Cheng, Andrew Jeong i Morgan Coates przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.